SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Bu futbolcu Galatasaray’da kalmaz”

Ntvspor'daki %100 Futbol programında Galatasaray-Gaziantepspor maçını değerlendiren Rıdvan Dilmen, sarı-kırmızılı takımın savunmasıyla karşılaşmayı kazandığını belirtirken, Denayer'den övgüyle söz etti.

Güncellenme: 10:46, 27/09/2015
“Bu futbolcu Galatasaray’da kalmaz”

Rıdvan Dilmen, Galatasaray’ın Türk Telekom Arena’da 1-0 geriye düşmesine rağmen Gaziantepspor’u 2-1 yendiği maçı değerlendirdi. Dilmen, “Denayer’in bu performansı devam ederse Manchester City, bu oyuncuyu Galatasaray’da bırakmaz. Denayer City forması giyebilecek düzeyde bir futbolcu” diye konuştu.

Sarı-kırmızılı ekibin oynadığı oyunun taraftarı tatmin etmediğini vurgulayan Rıdvan Dilmen, “Şu 2 maçta kazanılan 6 puan, biraz nefeslendirecektir Hamza hocayı. Geçen hafta Trabzon’da son 20 dakikada oynanan iyi oyun galibiyeti getirdi. Bugün de Galatasaray’ın oyunu taraftarı memnun etmedi. Ancak hem Trabzon’da hem de Gaziantepspor maçında oyuncular çok istedi. Fakat hocanın gerginliği ve bulundukları baskı ortamı, takıma da yansımış bu. Olmazsa olmaz olarak gördükleri bir maçtı bu” dedi.

denayer-27-09

“GALATASARAY SAVUNMASIYLA KAZANDI”

2-1 kazanılan Gaziantepspor maçında Galatasaray’ın savunma dörtlüsünün maçı kazandırdığını ifade eden Dilmen, “Galatasaray özellikle bu maçta savunma dörtlüsüne dua etmeli. İki beki Carole ve Denayer özellikle savunma olarak çok iyi durumdaydı. Aynı şekilde Hakan Balta ve Semih de iyi maç çıkardılar. Ayrıca Hakan Balta, bir Bilal Kısa pasıyla da galibiyeti getiren golün asistini yaptı. İlk golün asistini de sağ bek Denayer yapmıştı. Galatasaray savunmasıyla kazandı. Hem gol pasları, hem de pozisyon vermeyerek” şeklinde konuştu.