SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mavi beyazlı ekipte son 2 sezonda çok az forma şansı bulan Kamnik’i, 2015-16’da Türk statüsünde oynatmayı planlayan yönetimin bu kararından vazgeçtiği öğrenildi. Perrin, Tillie, Marshall ve Schmitt’in ardından Kamnik’i de gönderen Arkasspor, şampiyon kadrodaki tüm yabancı oyuncularıyla vedalaşmış oldu.

Yeni sezon öncesi Fransız pasör çaprazı Antonin Rouzier, ABD’li pasör Kawika Shoji, Brezilyalı smaçör Mauricio Borges ve Kanadalı orta oyuncu Graham Vigrass’la anlaşan Arkasspor, Matevz Kamnik’le yola devam etseydi Türkiye Voleybol Federasyonu’na 5’inci yabancı için 35 bin Euro ödeyecekti. Mavi beyazlı takımın antrenörü Glenn Hoag ve yabancı oyuncuların ekim ayı içinde takıma katılacağı bildirildi.

ŞAMPİYORLAR KUPASI BURSA’DA

Erkekler Voleybol 1’inci Ligi’nde geçen sezon şampiyon olarak kupayı 4’üncü kez müzesine götüren Arkasspor, Spor Toto Şampiyonlar Kupası finalinde Süper Kupa Şampiyonu Halkbank ile 27 Ekim’de Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda karşılaşacak. Lige 24 Ekim’de Belediye Plevne deplasmanında start verecek olan Arkasspor, CEV Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk maçında 4 Kasım’da Alman ekibi Berlin Recycling Volleys’e konuk olacak.