SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin Gaziantepspor karşılaşmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, maçı şöyle değerlendirdi.

“Teknik heyetimize, futbolcularımıza ve çalışanlarımıza, iki bayram yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Taraftarlarımız çok mutlu oldu. 9. dakikada geri düşmemize rağmen 11. dakikada beraberlik golünü bulduk. Maç, başlangıçta ortada gibiydi. Rakip kontrataklarla gelmeye çalıştı. Bizim epey pozisyonumuz oldu. Bundan sonra UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Astana maçı var. İnşallah Kazakistan deplasmanından da galibiyetle döneceğiz. Belli bir seri yakalamış gibi görünüyoruz. Teknik heyetimiz her şeyin her geçen gün daha iyi olacağını söylemişti. Bunun ilk adımları atılıyor. Biz de yönetim olarak hepsinin arkasındayız” şeklinde konuştu.

Nasuhi Sezgin, karşılaşmayı 20 bine yakın taraftarın tribünden izlediğinin hatırlatılması üzerine, “Bayramdan dolayıdır. Çok kişi seyahatte. Yine de fena değildi. Gelen taraftarların hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Yarın oynanacak Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin berabere sonuçlanmasını istediklerini vurgulayan Sezgin, “Gönlümden geçen skor berabere kalmaları. İkisi de 2’şer puan kaybetsin. İki güzide kulüp arasında güzel bir mücadele olacak. İki takım da kuvvetli. Önemli futbolcuları var. Yarın akşam zevkli bir maç seyredeceğiz” ifadesini kullandı.