SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yeni stadının Statik Proje Mühendisi ve çatı inşaatını yapan firmanın genel müdürü Selçuk İz, önemli açıklamalar yaptı.

BJK TV’nin canlı yayınına katılan Statik Proje Mühendisi ve çatı inşaatını yapan firmanın genel müdürü Selçuk İz, çatı ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Çatı inşaatının iskeleti tamamen kapatıldı ve monte edildi. Çalışmalarımız bayramda da devam etmekte. Şu anda çatıyı germek için kullanılan krikolar yerleştirilmekte. Bayramın ertesinde kontrollerimiz devam edecek. Çatı gerildikten sonra krikolar kaldırılarak arka bölüm için çalışmalar yapılacak ve kaplama için hazır hale getirilecek. Çatıyı kaldırdıktan sonra iskeleleri kaldıracağız ve koltuk montajları ve saha çalışmalarına başlanacak. Kale arkalarında 2 tane çok modern skorboard olacak. Onların da çalışmalarını hazırlıyoruz. Yapmakta olduğumuz çatı dünyanın en zor çatılarından bir tanesi. Bir rekor deniyoruz. Anıtlar Kurulu’nun aldığı karar nedeniyle kotu yükseltemediğimiz için 200 metre açıklığı 8-9 metreyle geçiyoruz. Bu da bir dünya rekoru ve ilk defa Vodafone Arena’da uygulanıyor.”