SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da tek tuşla rakip öğren!

Galatasaray, Florya'da son teknoloji ürünü oyuncu izleme sisteminin kurulumunu tamamladı. Artık her futbolcu, bu programı açıp karşılaşacağı rakip oyuncularla ilgili en ufak detayı bile öğrenebilecek.

Güncellenme: 10:38, 25/09/2015
Galatasaray’da tek tuşla rakip öğren!

Galatasaray, Avrupa'da birkaç kulüpte bulunan önemli bir sistemi hayata geçirdi.

Florya'da kurulan oyuncu izleme sistemi, ilk anda kulağa ‘genç yetenekleri keşfetmek için' kurulmuş gibi geliyor. Ancak programın amacı çok farklı.

Bu sistem sayesinde Avrupa'daki herhangi bir takımla ve bu takımda oynayan futbolcularla ilgili her türlü istatistiksel bilgiye ve detaylı verilere ulaşılabiliyor.

Rakiplerin gizlisi kalmayacak!

Örneğin Wesley Sneijder bilgisayarın başına geçip, karşısında oynayacak orta saha oyuncusunun saha içindeki ısı haritasını, ikili mücadele başarısını, fiziksel özelliklerini tek tıkla görebilecek. Ya da Denayer, tutması gereken forvetin hava toplarındaki etkinliğini, topla oynama süresini, dripling sırasındaki hızını inceleyip ona göre önlem alabilecek.

En çok arama Astana'ya

Galatasaray yeni sistemi bu haftadan itibaren kullanmaya başladı. Futbolcular, yarınki rakipleri Gaziantepspor ile ilgili tüm bilgilere sahip oldu. Ancak oyuncular en çok Astana'yı merak ediyor. Bu nedenle programda en çok, önümüzdeki hafta Şampiyonlar Ligi'nde Aslan'ın rakibi olacak Kazak temsilcisi ve futbolcuları hakkında aramalar yapıldı.

Fanatik