SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe derbiyi kazanırsa sürpriz!

Bu sezon başından itibaren maç başı prim uygulamasını kaldırmaya başlayan Fenerbahçe yönetimi, Beşiktaş derbisi için istisna hazırlığında. Konuşulan rakam ise 20 bin Euro

Güncellenme: 10:10, 25/09/2015
Fenerbahçe derbiyi kazanırsa sürpriz!

Fenerbahçeli futbolcuları derbide 3 puan almaları halinde büyük bir sürpriz bekliyor.

Önceki yıllarda maç başı prim sistemi olduğu için derbilere özel prim koymayan Fenerbahçe yönetimi, bu karşılaşma için sarı-lacivertli futbolculara sürpriz hazırlıyor.

Bu sezon itibariyle futbolcuların sözleşmelerinden maç başı prim sistemini büyük ölçüde kaldırmaya başlayan Başkan Aziz Yıldırım’ın, derbi için özel prim belirlemeye sıcak baktığı öğrenil

ÇALIŞANLARA DA PAY AYRILACAK

Fenerbahçeli futbolcuların Beşiktaş’ı mağlup etmeleri halinde teknik direktör Vitor Pereira ve Sportif direktör Terraneo’nun bir prim rakamı belirleyeceği, Başkan Aziz Yıldırım’ın da bu rakamı onaylaması halinde futbolculara sezonun ilk derbisinde ekstra prim verileceği belirtildi. Bu rakamın kişi başı 20 bin Euro civarında olacağı ancak bu primden çalışanlara da bir pay ayrılması bekleniyor.

SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM!

Robin van Persie, idman sonrası FB TV’ye Beşiktaş derbisine ilişkin çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Hollandalı yıldız, “Gerçekten hazırlıklarımız iyi gidiyor. Takım halinde çok iyi durumdayız. Beşiktaş derbisi Türkiye’de ilk derbim olacak ve sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

PEREİRA’NIN DERBİ KARNESİ PEKİYİ

Türkiye kariyerinde ilk kez derbiye çıkacak olan Vitor Pereira, Portekiz ve Yunanistan kariyerlerinde oynadığı 12 büyük maçta sahadan iki kez boynu büyük ayrıldı. Tecrübeli çalıştırıcı 5 derbiden galibiyetle, 5’inden de beraberlikle ayrıldı. Pereira, Yunanistan’daki derbilerde özellikle rakip taraftarlarla yaşadığı sıkıntılarla gündeme gelmişti.

Sabah