SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği beraberliği sonrasında gözünü derbiye çeviren Beşiktaş'ta Şenol Güneş, Alman golcüsü Mario Gomez'i yakın markaja aldı. İstanbul Başakşehir maçında attığı iki golle patlama yapan, ancak Gençlerbirliği önünde beklediği pasları alamayan Gomez ile, hocası Güneş dün bir araya geldi. Başarılı çalıştırıcı, Gomez'e çok güvendiğini dile getirdi ve derbideki en büyük kozu olduğunu söyledi.

İŞTE SANA FIRSAT

İstanbul Başakşehir maçının ardından, “Ceza sahası içinde daha acımasız olmalıyız” diyen Gomez'e bu sözlerini hatırlatan Şenol Güneş, “İşte sana acımasız olma fırsatı. Yakaladığın her fırsat altın değerinde. Derbide bir an olsun acıma, girdiğin tüm pozisyonları gol yap. Büyük maçlarda yaşadığımız şanssızlıkları bitirmek için sahada olacağız. Sana güvenen yönetim, teknik heyet ve taraftarları mutlu edeceksin” dedi.

GOMEZ’E BOĞAZ MANZARALI EV

Beşiktaş’a transfer olduğu günden bu yana otelde kalan Mario Gomez, sonunda aradığı evi buldu. Yönetimin çabaları sonucunda, Alman yıldızın isteği doğrultusunda boğaz manzaralı bir ev tutuldu. Ayrıca başarılı oyuncunun tüm alacakları da hesabına yatırıldı ve derbi öncesinde sadece futbolu düşünmesi sağlandı. Başarılı oyuncunun yönetimin bu ilgisinden dolayı çok mutlu olduğu belirtildi.

Ersoy ÖZDEM