SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın sezon başında Çin Süper Ligi ekiplerinden Shanghai Shenhua’ya sattığı Demba Ba, ayrılık nedenini açıkladı. Ayrıldığı için üzgün olmadığını söyleyen Demba Ba “Bir yıl kaldım ve yapmam gerekeni yaptığıma inanıyorum. Sonra buradan teklif aldık. Bu büyük bir teklifti ve reddedemedik. Bunda iki taraf da kazandı. Burada herkes mutlu oldu” dedi.

Türkiye’de oynadığı süre zarfında en unutamadığı maçın ise Feyenoord karşılaşması olduğunu belirten Senagalli yıldız, “Aslında unutamadığım çok maç var. Ama Feyenoord maçı güzeldi çünkü 3 gol atmıştım. Arsenal ve Liverpool'a karşı oynadığımız maçları da unutamam tabi” diye konuştu.

DEMBA BA GERİ DÖNECEK Mİ?

‘Bir gün Beşiktaş’a geri dönmek ister misin? Fenerbahçe yada Galatasaray'dan bir transfer teklifi gelse Demba Ba nasıl tepki verir?’ sorusuna ise Demba Ba, “Bu takımlardan teklif gelmesine şüpheyle bakıyorum ve bunu düşünmek istemiyorum. Buradaki futbolumun keyfini çıkarmak istiyorum. Eğer Türkiye'den bir gün tekrar teklif gelirse, bunun yine Beşiktaş'tan olmasını arzularım” diye cevap verdi.

Geçen sezon kaçan şampiyonluk ile ilgili düşüncelerini söyleyen Demba Ba, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Beşiktaş’ın diğer takımlara göre çok genç bir takımı vardı. Gencin manası çok potansiyeliniz var, kaliteniz var ancak aynı zamanda tecrübe konusunda yetersizliğiniz var demektir. Tecrübe dışında her şeye sahiptik. Düşünün sezondaki 34 maçı da dışarıda oyuyorsunuz. Olimpiyat Stadı’ndaki maçları bile kazanamadık. Bu size dışarıda hissettirdi. Başakşehir Stadı’nda oynadınız bu sizi dışarıda hissettirdi. Ankara’da oynadınız bu size hissettirdi. Taraftar olsa bile dışarıda hissediyorsunuz kendinizi.”

DEMBA BA’DAN TARAFTARA ÖVGÜ

Beşiktaş taraftarının Demba Ba tezahüratlarının dinletilmesi üzerine Senegalli golcü, “Bu tezahürat Liverpool maçında yapılmıştı. Bu coşku ve tezahüratı Türkiye’nin dışında bulamazsınız. Türkiye’de gördüğümü, İngiltere’de, Almanya’da, Çin’de bulamazsınız. Hayatımın geri kalanında da bulacağımı zannetmiyorum. Seni çok seviyorum Beşiktaş” diyerek duygulandı.

Fotoğraf: CHA

Yayınlanma Tarihi:11:32,