SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Christoph Daum’dan Alex itirafı!

Ülkemizde Fenerbahçe, Beşiktaş ve Bursaspor'u çalıştırmış olan Christoph Daum, Alman basınına verdiği röportajında Türk futbolcusu hakkında ilginç ifadeler kullanırken, Fenerbahçe dönemine ait soruları da yanıtladı.

Güncellenme: 17:50, 24/09/2015
Christoph Daum’dan Alex itirafı!

Ülkemizde de uzun yıllar teknik direktörlük yapan Christoph Daum, Alman basınına verdiği röportajında önemli açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam, Türk futbolcusunun özelliklerinden bahsederken, Fenerbahçe’de geçirdiği süreç hakkında da konuştu.

”HER ŞEYDEN ÖNCE ”GURUR’ GELİYOR”

Christoph Daum’a Türk futbolcularının Alman futbolculardan farkı sorulması üzerine, ”Türkler için gurur her şeyden önde geliyor. Ayrıca Türk futbolcuları kuşkusuz çok duygusal. Burada önemli olan duyguları ayarlamak. Teknik direktör önce oyuncunun kafasına, sonra kalbine girmeli. Almanya’da bu daha farklı; burada futbolcunun kalbine ulaşmak zordur” cevabını verdi.

ALEX TRANSFERİNDEKİ GERÇEKLER…

Daum, Fenerbahçe’deki son döneminden de bahsederken tüm transferlere Aykut Kocaman ve Fenerbahçe Yönetimi’nin karar verdiğini dile getirdi. Tecrübeli teknik adama ‘2004’te Alex’i kim transfer etti’ sorusu sorulması üzerine de ”Ben transfer listemi belirledim. Alex gerçekten transferi çok zor bir isimdi. Aziz Yıldırım, Hakan Bilal Kutlualp ve Mahmut Uslu bu transfer için adeta savaştı. Birçok kez Brezilya’ya uçtular. Gerçek bu…” ifadelerini kullandı. Christoph Daum, Türkiye’de 2’şer kez Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi, son olarak da Bursaspor’u çalıştırmıştı.

Sporx