SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan kovuldu Almanya’da yıldız oldu

2009-2010 sezonunun devre arasında geldiği Beşiktaş'tan, 'yetersiz' bulunduğu için gönderilen kaleci Ramazan Özcan, Almanya 1. Ligi'nde Ingolstadt takımında bu sezon oynadığı 5 lig maçında sadece 1 gol yedi.

Güncellenme: 12:52, 24/09/2015
Beşiktaş’tan kovuldu Almanya’da yıldız oldu

Beşiktaş, 2010 yılında devre arasında, kalecileri Rüştü Reçber ile Hakan Arıkan’ın sakatlanması ve üçüncü kaleci Korcan Çelikay da yeterli görülmeyince, Hoffenheim’da oynamadığı için sıkıntılar yaşayan Ramazan’ı sezon sonuna kadar kiraladı. Ancak Ramazan burada da bekleneni veremedi. Lig maçları oynayamadan Almanya’ya geri döndü.

INGOLSTADT’A GİTTİ 2. Lig takımlarından Ingolstadt’ın kalesine geçti. Ramazan, 2011’de geldiği İngolstadt’da ise kendisini adeta yeniden buldu. Geçen sezon Ingolstadt’ın 1. Lig’e yükselmesinde büyük payı olan futbolcuların başında geldi.

KALEYİ KİMSELERE KAPTIRMADI 1. Lig’de ikinci kaleci olarak düşünülen Ramazan, herkesi yanılttı. Kaleyi yine kimseye kaptırmadı. İyi bir hazırlık kampı geçirdi. Geride kalan 6 maçın 5’inde kalede o vardı. Sakatlandığı için bir maçta oynayamadı. Ramazan’ın kalede olmadığı karşılaşmada takımı 4 gol yedi. Ramazan ise 5 maçta sadece 1 gol yiyerek performansıyle herkesi kendisine hayran bıraktı.

Hürriyet