SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, akşam antrenmanından önce basın mensuplarının karşısına geçti. Tecrübeli teknik adam, bayram mesajı verdi. Güneş’in barış mesajı içeren sözleri şöyle;

“Savaşların yaşanmadığı, huzurun ve mutluluğun olduğu bir dünya istiyoruz. Buna da hep beraber katkı yapmamız gerekiyor. Umarım dünya, son zamanlarda ölümlerin yaşandığı, birçok insanın göç etmek zorunda kaldığı dönemden kurtulur. Sevginin kirletilmediği, kin ve nefret tohumlarının yok edildiği, yeni bir dünyaya geçmenin insanlığın yararına olacağını düşünüyorum. İnşallah bunu yapmak için hepimiz el birliği içinde oluruz.”

“İZLEYENLERİN KEYİF ALDIĞI DERBİ OLSUN”

Hafta sonundaki Fenerbahçe derbisine değinen Güneş kazanan takımın Beşiktaş olmasını isterken dostluğa katkı yapacak bir maç olmasını diledi.

“Bu hafta da Fenerbahçe’yle bir lig maçımız var. Daha önce çok maçlar yapıldı. Bu hafta da yapılacak. Hem ezeli rekabet hem de lig açısından. Maçlar kazanılıyor veya kaybediliyor ama dostluklar ebedi oluyor. Umarım ki, dostluğa katkı yapan bir maç olur. Tabii ki, biz kazanmak istiyoruz. Rakibimiz de öyle isteyecektir. Ama ondan önemlisi dostluğun kazandığı, sevginin ve saygının kazandığı, güzelliğin kazandığı bir maç olsun. İzleyenlerin keyif aldığı bir maç olsun.”