SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Türk Telekom Arena Stadı’nda sarı-kırmızılı takımı takip eden muhabirleri ağırladı. Toplantıda konuşan Özbek, geçmişe ve gündeme dair samimi açıklamalarda bulundu.

Kendisine ve yönetimine yöneltilen ‘Beceriksizler’ eleştirisine katılmadığını ifade eden Başkan Dursun Özbek, şunları söyledi:

“Lisanslı futbolcuyum. 1. amatörde 5 sene top oynadım, 8 sene İTÜ baskette yöneticilik yaptım. 42 senedir iş tecrübem var. Ben Galatasaray’da top oynarım diye gelmedim. Galatasaray’ı yönetmeye geldim. Futbolu bilmeyen biri değilim. Galatasaray ile yoğurulmuş, yeğenim Galatasaray ile sahada oynarken ölmüş bir insanım. Ben hizmete geldim ve başarıyı çok önemsiyorum. Başarısızlığı kabul etmiyorum. Basında da çok konuşmuyorum, çok iş yapmaya çalışıyorum. Biz Galatasaray’ın geleceğini oluşturmaya, finansal yapısını düzeltmeye çalışıyoruz.”

“ÜNAL AYSAL ÇOK MU TECRÜBELİYDİ?”

“Ünal Aysal çok mu tecrübeliydi? Ali Dürüst ile Abdurrahim’i gönderdi” diyerek sözlerine devam eden Özbek, “Gözünün üzerinde kaşım var demek ve sataşmak için bana tecrübesiz diyorlar. Bu eleştiriyi yapmak için yönetimin belli bir süre çalışıp sonuç alması gerekir. Biz çok sağlıklı bir yapısı olan Galatasaray için çalışıyoruz” diyerek eleştirilere cevap verdi.

Trabzonspor maçında teknik direktör Hamza Hamzaoğlu için sanki kader maçıymış gibi gibi oluşturulan algı için ise Özbek, “Sezona iyi başlamadık ama bütün sezonu tek bir maçla değerlendirmek yanlış olur. Ben Hamza hocaya güveniyorum. Geçen sene yaptıkları ortada. Taraftarımızdan ricam Galatasaray’ın kenetlenmeye ihtiyacı var. Taraftar Galatasaray’ın en büyük dayanağı” ifadelerini kullandı.

“ADINI BİLMEDİĞİMİZ İSİMLERE PARA VERMEYELİM”

Başkan Özbek, transferlerde tasarruf etmediklerini sadece israfın önüne geçtiklerini ifade ederek, “Biz Galatasaray’ı kendi şirketlerimizi nasıl yönetiyorsak o gözle bakıyor ve yönetiyoruz. Ben tasarruf yapalım diyorum, ben Ontivero ve Erdoğan Adili gibi oyuncuya para vermeyeyim. Türkiye’de en şeffaf takım Galatasaray” şeklinde konuştu.

Ayrıca Dursun Özbek, Sneijder ile sözleşme imzalanmamasının sebebinin UEFA Finansal Fair-Play kriterleri olmadığını zaten futbolcu ile büyük ölçüde anlaştıklarını kaydetti.

YILDIRIM İLE ATAMAN ARASINDAKİ TARTIŞMA

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Galatasaray Erkek Basketbol Takımı ve A Milli Basketbol Başantrenörü Ergin Ataman arasında yaşanan tartışma hakkında ise Dursun Özbek, “Ergin Ataman çok iyi bir Galatasaraylı. Milli takımda görev yapıp yapmaması bizim inisiyatifimizde değil, TBF ile arasında. TBF görev vermek isterse biz her zaman buna açığız” yorumunda bulundu.