SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Forvet krizini Gervinho çözecek

Burak Yılmaz’ın sakatlanmasıyla su yüzüne çıkan golcü sıkıntısı ocak ayında ortadan kalkıyor. Galatasaray Roma'nın forveti Gervinho'yu devre arası renklerine bağlıyor.

Güncellenme: 08:00, 23/09/2015
Forvet krizini Gervinho çözecek

Galatasaray’ın ara transferdeki bombası Gervinho olacak… Burak Yılmaz'ın Trabzonspor maçındaki sakatlığı sonrası sahalardan en az 1 ay uzak kalacağının açıklanmasıyla forvet hattında ortaya çıkan eksiklik yönetimi şimdiden harekete geçirdi. Ocak ayında öncelikli olarak hücum bölgesine takviye yapmayı planlayan sarı-kırmızılılar, Roma'nın Fildişili golcüsüne kancayı taktı. Aslan daha önce de gündeme gelen Gervinho için İtalyan ekibinin kapısını yeniden çalacak.

DROGBA DA “GİT” DEDİ

Roma ile 2018 yılına kadar sözleşmesi bulunan Gervinho bonservisi alınamazsa kiralık formülü devreye sokulacak. Aslan'ın gündemine geldiği dönemde sarı-kırmızılı formayı giyen milli takımdan arkadaşı Didier Drogba ile görüşüp “Galatasaray'a git” yönünde cevap alan yıldız oyuncunun Cimbom'a gelmeye sıcak baktığı öğrenildi.

Forvet hattının her bölgesinde görev alabilen Gervinho bu sezon 5 resmimaç oynayan Roma'da 172 dakika şans buldu ve 2maçta 11'de başladı.