SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor maçında sakatlanıp 66. dakikada oyundan çıkan Burak Yılmaz'la ilgili resmi açıklama yapılmıştı. Burak'ın sağ üst arka adalesinde 2. derece zorlanma ve kısmi yırtık tespit edilmişti. En az 1 ay sahalardan uzak kalacağı belirtilen başarılı futbolcu, dün Almanya'ya uçtu. Kulüp doktoru Yener İnce ile beraber bu ülkeye giden Burak, yolculuk öncesi havalimanında açıklamalar yaptı. NTV Spor'a konuşan Kral, “Durumum şu anda iyi görünmüyor. En çabuk şekilde nasıl iyileşirim diye düşünüyoruz” dedi.

ÖNCE SAĞLIK SONRA GALATASARAY

Tedavisinin Yener İnce kontrolünde süreceğini vurgulayan Burak, 25 Ekim'deki Fenerbahçe derbisiyle ilgili soruya ise çarpıcı bir yanıt verdi. Bu maça yetişmek gibi bir derdi olmadığını söyleyen Kral, “Sadece ayağımın iyi olmasını ve güçlü bir şekilde dönmeyi istiyorum. Yoksa oraya yetişeyim, buraya yetişeyim gibi bir hedefim yok. İnşallah bir an önce dönebilirim. Fenerbahçe maçında döneyim diye bir hedefim yok. Bundan çok çektim. Tam iyileşmeden sahaya çıkmak istemiyorum” diye konuştu.

GEÇEN YIL ELEŞTİRİLDİ

Burak geçen sezon Antalya'daki devre arası kampında sakatlanmıştı. 25 ocak'ta oynanan Çaykur Rizespor mücadelesinde ısrarla oyuna girmek isteyen Kral'ı, hocası da kıramadı. 5 dakika içinde yeniden sakatlanan Burak, daha sonra Bursaspor ve Eskişehirspor'a karşı forma giyemedi. O dönem tecrübeli oyuncu da Hamzaoğlu da çok eleştirilmişti. Dersini alan Burak, bu defa tam iyileşmeden dönmek istemiyor.

Yayınlanma Tarihi:08:25,