SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Büyütmemek lazım’

Sergen Yalçın, Diyarbekirspor ile maçının ardından, elendikleri için üzgün olduklarını belirterek "Kupada bu tür sonuçlar olabiliyor. Fazla büyütmemek lazım" dedi.

Güncellenme: 21:33, 22/09/2015
‘Büyütmemek lazım’

Ziraat Türkiye Kupası 2. Turu’nda Spor Toto 3’üncü Lig temsilcisi Diyarbekirspor ile karşılaşan Medicana Sivasspor, bu karşılaşmadan 1-0 mağlup ayrılarak kupaya veda etti.

Maç sonu düzenlenen basın toplantısında konuşan Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Diyarbekirspor’u tebrik ederek, “Müsabakalar sahada oynanıyor, sahada kazanılıyor ve sahada kaybediliyor. Kaybedilen bir maçın ardından bir takım bahaneler aramak çok sağlıklı değil. Öyle oldu, böyle oldu gibi bahanelere girmeyeceğim. Ama beklediğimiz bir sonuç değildi. Doğal olarak turu geçmeyi hedefledik. Oyuncularımın performansı maalesef beklediğimin çok altındaydı. Ama kupada bu tür sonuçlar olabiliyor. Fazla büyütmemek lazım. Ligde yolumuza devam etmemiz lazım. Kupadan elendiğimiz için doğal olarak üzgünüz” dedi.

OYUNCULARIMA TEPKİNİN OLMASINI HOŞ KARŞILAMIYORUM

Yalçın, Sivasspor taraftarının mağlubiyete tepki göstermesiyle ilgili yöneltilen soruya ise, “Bu tür sonuçlardan sonra tribünlerden tepki olması gayet normal. Yani kupada 3’üncü lig takımına elendiğiniz zaman bu tür tepkiler gelmesi gayet doğal. Ama bu tür durumlarda tabiki sakin olmak lazım. Yani taraftarın oyunculara olan tepkisini biraz abartılı buldum. Çünkü sonuçta küme düşme maçı oynamıyoruz, şampiyonluğu kaybetmedik. Sonuçta bir Türkiye Kupası’ndan elendik. Geçen sene Türkiye Kupası’nda yarı final oynadık. Final oynayıp kupayıda alabilirdik. Yani onu başaranda bu oyunculardı, bunu başaranda bu oyuncular. O yüzden oyuncalara bu tür protestoların çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Ama bana tepki olabilir bu normaldir. Her teknik direktör bu tür sonuçlarda gündeme gelebilir. Bana tepki olabilir ama oyuncularıma tepkinin olmasını çok hoş karşılamıyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:21:26,