SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United’ın efsane futbolcusu Eric Cantona, mültecilerin yaşadığı drama sessiz kalamadı! Sözleri, yaptığı açıklamalar ve toplum için yaptığı yardımlarla futbolculuğunun ardından da kendinden söz ettiren Cantona, 2 yıl boyunca mülteci bir aileyi bahçeli evinde konuk edecek.

Fransa’da yayın yapan “France Inter” radyosuna konuşan Eric Cantona, Marsilya’daki bahçeli büyük evinini Suriye’den kaçan bir aileye açacağını belirtti.

Kendisinin büyük dedesinin de bir mülteci olduğunu açıklayan Cantona, İspanya’da Franco rejiminden kaçarak Fransa’ya yerleştiklerini söyledi. Fransız futbol adamı, 1666 yılında Fransa’nın Marsilya şehrinde dünyaya geldi.

Zaman zaman filmlerde de boy gösteren Cantona’nın rol aldığı Looking for Eric büyük ses getirmişti.

BANKALARDAN PARALARINI ÇEKMELERİNİ İSTEMİŞTİ!

Öte yandan muhalif kişiliğiyle tanınan 49 yaşındaki isim, Fransa çapında emeklilik yaşının artırılmasını isteyen reforma karşı yapılan eylemlerle ilgili olarak 22 Kasım 2010 tarihinde yaptığı açıklamada sokak gösterilerinin yerine tüm eylemcilerin banka hesaplarındaki paralarını çekmeleri yönünde çağrı yaparak, bu şekilde tüm ekonomik sistemin çökertilebileceğini iddia etmişti.

amkspor.com / DIŞ HABERLER