SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş USA Derneği her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen yaza veda partisinde değişiklik yaparak gönülleri fethetti. Derneğin New York’ta düzenlediği tekne gezisinde teröre tepki teması ön planda tutuldu ve organizasyondan elde edilen gelir Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı.

Mario Gomez, Quaresma ve Oğuzhan’ın imzalı formaları geziye katılanlara çekilişle armağan edilirken, gezide müziğin sesinin kısılması dikkat çekti.

BJK USA Derneği Başkanı Ferruh Zor bu anlamlı organizasyonla ilgili olarak “Tekne gezimizi devam ettirmedeki en büyük amacımız hain saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak ve bir nebze de olsa elimizden geldiğince yardımda bulunmaktı. Beşiktaş USA olarak Mehmetçik Vakfı’na 3 bin dolarlık bir yardım çeki sunulacak. PKK terörünü lanetliyor, hayatlarını kaybeden güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Milletçe birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bu süreçte hep birlikte bu kötü günlerin üstesinden geleceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Türk-Amerikan toplumundan büyük destek gören organizasyona sadece Beşiktaşlılar değil ABD’de yaşayan F.Bahçe ve G.Saray taraftarları da ilgi gösterdi.

bjk-usaaa

Yayınlanma Tarihi:21:04,