SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu, Mesut Bakkal’ın takımdan ayrılmasının ardından teknik direktör Bülent Korkmaz ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Hilton Oteli’ndeki imza töreninde konuşan Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı şanssız bir dönem geçirdiklerini futbolda şansında olması gerektiğini belirtti.

Yaşanan şanssızlıkların ardından teknik direktör Mesut Bakkal ile yollarını ayırdıklarını ifade eden Kahramanlı, “Hocamız gitti, arkasından bir şey söylemek doğru değil. Tabii oda iyi bir insandı. İşini iyi yapıyordu. Ama olmadı mı olmuyor. Olmadı. Kendisi çıktı istifa ettiğini açıkladı. İstifasını aldık. Bundan sonra Mesut hocaya başarılar diliyoruz.” şeklinde konuştu.

“Keşke böyle olmasa idi. Keşke birlikte çalışsaydık” diyen Kahramanlı, “Tabii bunun en kolayı bir takım başarısızsa en kolay hocayı göndermek. Tabii bunlar hoş değil. Ama bunlar olağan şeylerdir. Kan değişikliğine ihtiyaç vardı. Bunun için arkadaşlarımızla çalıştık. Bundan sonra Bülent hocamızla yolumuza devam edeceğiz. Kendisine inanıyorum güveniyorum hepinizin bildiği bir hoca kaliteli işini yapan hırslı azimli kararlı genç hedefi olan bir insan. Bu hedefe varmak için çalışacak mücadele edecek. Bizde yönetim kurulu olarak kendisine her konuda destek vereceğiz arkasında olacağız. Onlar sahada biz dışarıda işimizi en iyi şekilde yapacağız. Bundan sonraki sürecin hayırlı olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Mersinlileri takıma sahip çıkmaya davet eden Kahramanlı, seyircilerin maça gelmemesinin üzücü olduğunu kaydetti.

KORKMAZ: ÖNEMLİ OLAN ZOR SÜREÇTEN ÇIKABİLMEK

Kırmızı lacivertli ekibin yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz ise kendisini tercih ettikleri için ve yönetim kuruluna teşekkür etti. Herkes sonuçları bildiğini, sonuçları tersine çevirmek, Mersin İdmanyurdu’nu iyi yerlere getirmek için çok çalışacağına söz veren Korkmaz, “Çünkü ben futbolu seviyorum. 24 saat futbolla yaşayan bir insanım. Dolayısıyla sevdiğim işi yapıyorum. Bunu da en iyi biçimde yapmak istiyorum. Beni tercih ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Başkanı yönetimi ve Mersin halkını utandırmamaya çalışacağım. En iyisini yapacağımıza şüphe yok. Zor bir süreç önemli olan bu zor süreçten çıkabilmek. Eğer bu zor süreçten çıkabiliyorsanız gerçekten güzel işler yapmışsınızdır. İyi bir takım var kaliteli tecrübeli genç hem yerlisi hem yabancısı olsun farklı oyuncular farklı özellikte oyuncular var. Biz bunu takım oyunu olarak oynatmaya çalışacağız. En iyisini yapmaya çalışacağız. Yapacağımızdan şüphe duymuyorum.” diye konuştu.

‘FİKİKSEL DEĞİL ZİHİNSEL YIPRANMA VAR’

Başarılı teknik adam, zor süreci nasıl aşacağı yönündeki soruya şöyle cevap verdi: “Takım için zor bir süreç. Önümüzde Konyaspor maçı var. Takımın bütün konsantrasyonu Konya maçında olacak. Takımın fiziksel olarak bir sorunu olduğunu düşünmüyorum ama zihinsel olarak bir yıpranma olduğunu, oyunculara o güveni yeniden getirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu da bizim işimiz. Sadece saha içinde değil saha dışında da çalışmak zorundayız. Oyuncularla sürekli diyalog halinde olmak durumundayız. Bunun üstesinden gelebilecek tecrübeli bir takım. Paniklemeden sakin bir şekilde kararlı kazanma duygusu olan bir takım olacak. Teslim olmayan bir takım olacak. Son 5 maçta bakınca golü yiyince takım teslim oluyor. Onu kesinlikle yapmayacağız. Benin karakterimde de teslim olmak yok. Bir galibiyete ihtiyaç var İnşallah Konya maçı olur. Ondan sonra işler daha iyi olacaktır.”

Yayınlanma Tarihi:12:19,