SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yağlı güreşçiden hakeme yumruk

Güreşte diskalifiye olan güreşçi hakeme saldırdı. Manavgat Belediyesi 4. Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde çıkan kavgada bir güreş hakemi ile bir güreşçi gözünden ve yüzünden yaralandı.

Güncellenme: 12:32, 21/09/2015
Yağlı güreşçiden hakeme yumruk

 

Manavgat Belediyesi 4. Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde küçükorta büyükboyda güreşen pehlivan Gürbüz Seçim ile Ali Topal çeyrek final müsabakasında kavga çıktı. Hakemin hatalı güreşmesi nedeniyle diskalifiye ettiği güreşçi Gürbüz Seçim, hakem Şevket Kurt ve Ali Topal’a yumrukla saldırdı. Yumruklu saldırıda güreş hakemi Şevket Kurt gözünden, rakibi Ali Topal ise yüzünden yaralandı.

Kavganın başlamasıyla pehlivanların yakınları da sahaya indi. Güvenlik görevlileri sahaya inen güreşçi yakınlarını zorlukla dışarı çıkardı.

Yaralanan hakem Şevket Kurt Manavgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Daha sonrası finale kalan başpehlivan Serhat Gökmen ile Şaban Yılmaz’ın güreşine geçildi.

Finalde normal sürede yenişemeyen Şaban Yılmaz ile Serhat Gökmen, puanlamaya gitti. Puanmalamada altın puanı alan Manavgat Belediyesi’nin pehlivanın Serhat Gökmen başpehlivan oldu.