SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İzmir’de Bornova İlçe Stadı, liglerin tatile girmesinin ardından bakıma alındı. Ancak zemin yenilenmesi sırasında yapılan bir hata nedeniyle saha maçlara kapandı. Bornova Belediyesi, zemini sentetik çim olan sahanın eskiyen zeminini komple değiştirmek yerine, sadece en fazla yıpranan bölüm olan ceza sahalarını yenileme kararı aldı.

Bu doğrultuda yaklaşık 40 bin TL harcamayla her iki ceza sahasındaki sentetik çim sökülüp, yerine yenisi monte edildi. Ancak, bu kez zeminin eski ve yeni bölgeleri arasında kot farkı oluştu, ceza sahaları yaklaşık 2-3 santim çukurda kaldı.

Doğanlar Stadı’nın ocak ayında tamamlanmasından sonra İlçe Stadı’nın bulunduğu araziye yeni hizmet binası yapmayı planlayan belediyenin, fazla masraf olmasın diye zeminin tümünü değil, sadece ceza sahalarını değiştirdiği öne sürüldü.

MAÇLAR TAŞINDI

Yenileme çalışmalarının ardından stadı denetlemeye gelen İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) yetkilileri, zeminin durumunu görünce şoke oldu.

ASKF, mevcut durumun sporcu sağlığını olumsuz etkileyeceğini ve ciddi sakatlanmalara yol açacağını göz önüne alarak hafta sonunda oynanması gereken maçların başka statlara aldı.

Yayınlanma Tarihi:14:39,