SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Reklam kampanyaları, televizyon ve radyolardan internete sıçrayalı çok zaman oldu; ancak her zaman yayılacak yeni bir mecra bulan reklam sektörü sosyal medyayı da bir reklam kanalı haline getirmekte gecikmedi. Özellikle Twitter ya da Instagram gibi hesaplarda ünlü isimlerin paylaştığı fotoğraflar ya da söyledikleri sözler çok büyük kitlelere ulaşınca; elbette reklam verenler de bu kitleyi kendi ürünlerini ya da hizmetlerini tanıtmak için kullanılmaya ve ünlü hesaplarından yüksek bütçeli tweetler atılmaya başlandı.

Çoğu reklam kampanyasında olduğu gibi bu mecranın da bütçesi takipçi sayısı ve kişinin ne kadar ünlü bir kişi olduğuna bağlı olarak astronomik rakamlara çıkabiliyor.

tr.fobito.com'da bu durumun ne kadar yüksek bütçelere tırmandığını gözler önüne sermek ve reklam amaçlı kullanılan sosyal medyanın nabzını tutmak için dünya genelinde spor camiasının en yüksek bütçeli Twitter hesaplarını listeledi.

İşte spor dünyasının en pahalı Twitter hesapları:

– İlk 5'teki çok sayıda NBA yıldızından biri olan Dwight Howard'dan istediğiniz bir tweet 34 bin dolar değerinde.

– Ringlerin en başarılı isimlerinden biri olan Floyd Mayweather ise bin dolar fark ile Howard'ın önüne geçerken Tweet başına 35 bin dolar talep ediyor.

– NBA'in bir başka yıldız ismi Kobe Bryant ise 42 bin dolar ile çıtayı yükseltiyor.

– Adını şimdiden unutulmayacaklar listesine yazdırmış olan Kevin Durant'in bir tweeti ise 66 bin dolara mal oluyor.

– Listenin zirvesinde ise hem NBA'in hem de ünlüler dünyasının en pahalı tweetlerinden biri yer alıyor ve Lebron James, 140 bin dolar ile rekora imza atıyor.

Yayınlanma Tarihi:11:45,