SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Değerli hakemleri Allah Türk futbolunun başından eksik etmesin, Sayın Fırat Aydınus’u canı gönülden kahrederek kutluyorum dedi.

Cavcav, 1-1 eşitlikle tamamlanan Beşiktaş maçının adından protokol tribünü çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Maçın hakemi Fırat Aydınus’u eleştiren Cavcav, Futboldan anlayan bir insanım, 40 seneye yakın yöneticiliğim var, 60 senedir de futbolun içindeyim, son dakikada lehimize olan bir penaltıyı vermemekle bu değerli hakem kardeşimiz, Sayın Fikret Orman kardeşimin bir haftadır söylediği sözün tesiri altında kalmış diye konuştu.

Bu sezon deplasmanda oynadıkları Bursaspor ve Antalyaspor maçlarını yöneten hakemleri eleştiren Cavcav, O maçlarda aleyhimize verilen alakası olmayan penaltılar, maalesef bu maçta da lehimize şeklinde bir penaltı verilmedi dedi.

Bir gazetecinin, Bu akşam maçın sonucunu hakem mi belirledi sorusuna Cavcav, Geçen sene Sayın Fırat Aydınus’un yönettiği Fenerbahçe maçı şöyle olmuş böyle olmuş, ben de hakem olsam hakem gibi hareket ederim. O bakımdan böyle değerli hakemleri Allah Türk futbolunun başından eksik etmesin. Sayın Fırat Aydınus’u canı gönülden kahrederek kutluyorum yanıt verdi.

Federasyona bir tepkiniz olacak mı sorusuna ise Cavcav, Kime anlatacağım, hangi federasyona şeklinde yanıt verdi.