SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’a evinde 1-0 mağlup olan Trabzonspor'da fatura hakem Cüneyt Çakır'a kesildi… Teknik direktör Şota Arveladze’nin, “Çakır çok zeki bir hakem. Maçı istediği gibi bitiriyor!” şeklinde imalı açıklamasının ardından Trabzonspor Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih de benzer bir eleştiride bulundu.

Denayer'in eline çarpan topla ilgili konuşan Üstünsalih “Bu penaltı değilse başka nasıl penaltı olacak? Bir takımın kaderiyle oynadı” ifadelerini kullandı. Basın sözcüsü Yakup Aslan ise çok daha sert açıklamalar yaptı. Twitter'dan Çakır'a ciddi şekilde yüklendi.

BASIN TOPLANTISI OLACAK

Aslan, “Büyük unvanlı Cüneyt Çakır, düşük kaliteli yönetimi ile Trabzonspor'un hakkını gasp etti. Yazık çok yazık. Ey Cüneyt Çakır, kol ve eli açarak topu kesmek penaltı değilse nedir? Bakalım bundan sonra hangi hentbola penaltı çalacaksın!” dedi.

Taraftarlar ciddi şekilde hakeme tepki gösterirken, yöneticilere de, “Sızlanmayın, gereğini yapın” uyarısında bulundular. ilerleyen günlerde bordo-mavili yönetim, bugüne kadar yapılan hakem hatalarıyla ilgili geniş kapsamlı bir basın toplantısı yapmayı düşünüyor.