SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SPOR Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu’nda, 4-0’lık Osmanlıspor mağlubiyeti ve maçın ardından istifa eden teknik direktör Mesut Bakkal ile ilgili açıklama yapan kulüp başkanı Ali Kahramanlı, “Takım biran önce toparlanacak” dedi.

Osmanlıspor karşısında hiç beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını belirten kulüp başkanı Ali Kahramanlı, “Maça iyi başlamamıza rağmen yine bireysel hatalarımızın kurbanı olduk ve sahadan puansız ayrıldık. Elbette alınan bu mağlubiyetin hiçbir mazereti olamaz. Ancak içerisinde bulunduğumuz transfer yasağı ebebiyle takıma takviye yapamamanın dezavantajlarını yaşamaya başladık” diye konuştu.

Teknik direktör Mesut Bakkal’ın istifası ile ilgili de konuşan Kahramanlı, “Elbette 5 haftada 1 puan toplayan bir takımda bir şeyler yanlış gidiyordur. Hocamız da üzerine düşen ne varsa yaptı ve alınan başarısızlığın sorumluluğu ile istifa etti. Mesut Bakkal hem tecrübesi hem de Süper Lig kariyeri ile tartışmasız ülke futbolunun en iyi teknik adamlarından biri. Ancak bizim takımımızla aşı tutmamış olabilir. Kulüp olarak hocamıza takımımıza yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz ve bundan sonraki futbol hayatında başarılar diliyoruz” diye konuştu.

MAÇIN KOLAY OLMAYACAĞINI BİLİYORDUK

Osmanlıspor mağlubiyeti dolayısıyla çok üzgün olduklarını ifade eden Kahramanlı şunları söyledi:

“Maçın kolay olmayacağını biliyorduk. Rakibimiz iyi kapanan ve kontra atağa iyi kalkan bir ekip. Ancak iyi başladığınız bir maçta pozisyon üretemezseniz galip gelme şansınız yok. Bu bağlamda Welliton’un yokluğunu çok fazla hissettik. Osmanlıspor’un kapalı defansını açmakta zorlandık ve mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Biran önce yeni hocamızla birlikte toparlanıp, Mersin İdmanyurdu’nu ligde layık olduğu yere getirmek istiyoruz.”

TEKNİK DİREKTÖR ARAYIŞI SÜRÜYOR

Yeni teknik direktör arayışlarına vakit kaybetmeden başladıklarını da söyleyen Kahramanlı, “Elimizde birkaç alternatifimiz var. Yönetim olarak bu teknik adamlarla görüşüp en faydalı ve takım ruhuna uygun bir hoca ile anlaşma sağlayacağız. Ümit ediyorum ki yeni hocamızla içinde bulunduğumuz olumsuz durumdan biran önce çıkar ve alacağımız üst üste galibiyetlerle de çıkış yakalarız” şeklinde konuştu.