SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den Cüneyt Çakır açıklaması

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Trabzonspor'u 1-0 mağlup ettiği maçın ardından %100 Futbol'da değerlendirmelerde bulundu.

Güncellenme: 10:16, 20/09/2015
Rıdvan Dilmen’den Cüneyt Çakır açıklaması

İşte Rıdvan Dilmen’in değerlendirmeleri:

“HAMZA HOCA DEMORALİZE OLMUŞ”

Hocayı dinledim maç öncesi demoralize durumda. Hamza hocayı baskı altında gördüm. Trabzon takımı da Kayseri’de Cardozo ile 10 puanı yakalamıştı. Güçlü bir kadro yaptılar. Bir tek zemini yapamamışlar

CÜNEYT ÇAKIR ELEŞTİRİSİ

MHK etliye, sütlüye karışmayayım modunda, Herkesin kabul ettiği bir hakemi veriyor. Sürekli hakemlere bunu verirseniz diğer hakemler güvenini kaybeder. Bu da bir tartışma konusu.

“SAKATLIKLAR YARADI GALATASARAY’A”

Kulübelere baktık. Trabzon’un kulübesi daha güçlü gözüküyor. İkinci yarı başladığında, birden maç tek taraflı oldu. 55-65 arasında bir 10 dakika yaşandı ki bu sıcağa kar dayanmaz dersin. Marin vuruyor, kafaya direğe çarpıp çıkıyor falan. G.Saray’ın gardı düşmek üzereyken, sakatlıklar yaradı Galatasaray’a.

PODOLSKI’NİN VARLIĞI SNEIJDER’İ ETKİLİYOR”

Podolski’nin varlığı Sneijder’i de etkiliyor. Takım savunmasını etkiliyor. Podolski o kadar hazır değil ki… Sinan ve Umut girince Sneijder de kıpırdadı. Skora endeksli konuşmuyorum. 65-70’e kadar Trabzon’un 3-4 kazanırız diyeceği maç, sonra G.Saray’ın 3-4 pozisyonu var.

“ŞOTA BÜYÜK HATA YAPTI”

Bir oyuncu sakatlanabilir. Ancak G.Saray’ın en büyük silahı kim, Sneijder. Önünde en etkili savunma oyuncun var. Onu aldın uzaklaştırdın. Yusuf’u sol bek oynat. Sağa koydun Salih’i. Sneijder çıktı, çıktı, aldı. Geçen hafta oyuncular ve teknik direktör iyi hazırlanmamıştı. Mersin’i nasıl olsa yeneriz diye. Ama Trabzon’da, oyunun sonunda 2. yi kovalama istekleri, mental olarak nasıl hazırlandıklarını gösteriyor.

“ÇAKIR İDARE EDİYOR”

Cüneyt Çakır böyle maçları yönetmiyor, idare ediyor. Son dakikada kart göstermedi, bitirdi. Bilal’e bir tane vermedi mesela. Sorsan neden vermedin diye, sanane der belki bana.

“G.SARAY DEMORALİZE OLACAKTI”

Trabzon kazansa geçen sezonun şampiyonu ile 8 puan fark olacaktır, Galatasaray demoralize olacaktı. Galatasaray’ın 75 dakikalık kötü futboluna rağmen, iyi niyeti ile, Sneijder’in kaptan olarak sorumluluk alması, oyuncuların bilinçlendiğini gösterir. Çok değerli 3 puan aldı Galatasaray.

ERKAN’IN POZİSYONU İÇİN…

Erkan orada attım sandı, izlemek bile istemedi. Erkan’ın pozisyonu yılda 3-4 kere karşılaşacağımız pozisyonlardan bir tanesi.

“KOLAY BİR ŞEY DEĞİL”

Melo gitmiş Inter’e, Selçuk cezalı, iki tane forma ile oynayan yeni oyuncu var, sol bekin, sağ bekin yeni. Kolay bir şey değil. Bilal forvet arkası oynarken, savunma istiyorsun. Bu kadar kadro zaafiyetine rağmen,

DENAYER YORUMU…

Denayer iyi transfer, farklı özellikleri var. Sağ bek de oynar, stoper de oynar, Orta saha da oynatabilirsiniz. Ayağı iyi çünkü. Oyun bilgisinin iyi olduğunu görebiliyoruz. Herhalde satış opsiyonunu almamışlar. Trabzon’un sağ beki tabii ki daha süratli. G.Saray’ın sağ beki topa daha yatkın.

PODOLSKI EKSİLTEMİYOR…

Podolski’den gitti, sıfıra indi falan beklemeyelim. Karambolde falan direğin dibine vurabilir. Topla eksiltemiyor, saklayamıyor. Vuruyor. Bu da Galatasaray’ı yoruyor.