SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Oyuncularım beğensin veya beğenmesin…”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Bursaspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu ve Van Persie hakkında konuştu.

Güncellenme: 23:11, 20/09/2015
“Oyuncularım beğensin veya beğenmesin…”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, 2-1 kazandıkları Bursaspor maçından sonra önemli açıklamalar yaptı.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşa konuşan Pereira, “Zor bir maçtı bizim için. Avrupa Ligi sonucunun ardından iyi bir cevap verebilmek önemliydi. İyi bir maç çıkardık ve güzel bir galibiyet aldık” dedi.

Oyuncularını tebrik ettiğini söyleyen Portekizli hoca, “Perşembe günü bir maç yaptık ve 3 gün sonra pazar gününe kadar toparlanmak kolay değildi. Aynı oyuncularla oynasaydık sakatlık olabilirdi. Gerek 11’de oynayanlar, gerekse sonradan girenler çok iyi bir cevap verdiler. Takım olduğumuzu gösterdik. Bu kulübü düşündüğümüzü ve bireysel hedeflerin önünde tuttuğumuzu gösterdik” şeklinde konuştu.

Van Persie’nin “yedek kaldığım için memnun değilim” sözlerini değerlendiren Pereira, “Eğer 22, 23, 24 oyuncuyu aynı anda sahaya sürebilecek olsaydım belki işler daha kolay olurdu. Bu kadroyu en iyi şekilde işletmek benim görevim. Oyuncular beğensin veya beğenmesin. Ben teknik direktrüm ve kararlar alıyorum. Bunun için buradayım” yorumunda bulundu.

Hollandalı oyuncunun performansından memnun olduğunu belirten Pereira, “Onun girdikten sonra göstemriş olduğu performanstan dolayı çok mutluyum. Bize galibiyeti getiren golü attı. Takıma yardım etmek için gösterdiği davranışlardan dolayı çok mutluyum. Tabii ki hiçbir oyuncu kulübede oturmak istemez. Çok doğal yedek kaldığı için mutsuz olması” dedi.

Gelecek hafta oynayacakları Beşiktaş derbisini değerlendiren başarılı hoca, “Önümüzde 1 hafta var Beşiktaş maçına hazırlanmak için. Diğer oyuncular da umarım kısa sürede toparlanır ve en iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız. Kendi oyunumuzu sahaya yansıtmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.