SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Inter’in Chievo ile deplasmanda oynadığı karşılaşmada rakip takımın teknik direktörü Rolando Maran’ın tribüne gitmesine neden olay pozisyonun kahramanı Felipe Melo, maç sonrası açıklamalarda bulundu. Galatasaray’da oynadığı dönemde sık sık açıklamaları ile gündem yaratan Melo, bu özelliğini yeni takımında da sürdürdü.

Melo’nun Paul-Jose Mpoku’ya dirsek attığı şeklinde sert itirazlarda bulunan Maran, hakem tarafından tribüne gönderildi. Pozisyon ile ilgili konuşan Brezilyalı yıldız, Türkiye’deki sivri dilini İtalya’ya da taşıdığını gösterdi. Olayı anlatan Melo “Hakem pozisyonu doğru süzdü. Ben topa bakarken arkamdan bir futbolcunun geldiğini görmedim. Futbol fiziki temasın olduğu bir spor… Eğer bununla baş edemeyecekseniz tenis oynayın” dedi.

Chievo maçını ve Inter’in lige yaptığı iyi başlangıcı da değerlendiren Melo “Zor bir deplasmandan galibiyetle döndük. Savaşçı ve kaybetmeyi sevmeyen bir takımız… Ligin sonuna kadar bu özelliğimizi devam ettirmeliyiz. Dünya çapında bir kulüp olan Inter her zaman İtalya’da şampiyonluğun en büyük adaylarından biridir…” şekkinde konuştu.

Maran ise maçın ardından Melo’nun yaptığı hareketin kesinlikle kasti olduğunu ve kırmızı kart görmesi gerektiğini söyledi. Melo’nun bu tip hareketleri sık sık tekrarladığını da sözlerine ekleyen Maran, hakemleri daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yayınlanma Tarihi:16:09,