SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında Mersin İdman Yurdu’nu deplasmanda 4-0 yenerek deplasmanda oynadığı 3 maçta toplam 7 puana ulaşan Osmanlıspor’da karşılaşma sonunda mutluluk vardı.

Ankara ekibinin teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, futbolun hatalar oyunu olduğunu ve bunu iyi değerlendirdiklerini belirttiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Deplasmanda kazanılan 3 puanı önemli ve değerli olarak görüyoruz. Müsabakaya stat telaşı ile başladık. 30 dakikalık bir bozukluk, stres rakibimizin o dakikalarda üstünlüğünü ortaya çıkardı. Gol bölgesine gerek yerden gerek havadan fazla oyuncu sokmamamız oyunda dengeyi sağladı. Deplesmanda alınan 3 puan çok önemli, geçen hafta kaybetmiştik şimdi telafi ettik. Özgüven ve iyi bir takım olgusu yarattı. Bunu çalışmalarla sahaya biraz daha yasıtabilirsek daha iyi olacak. Webo’nun gelmesi deplasmandaki oyun tarzımızı değiştirdi. Fazla pasa yönelik bir hale geldi. Serdar ile oynarken kontra atak ve direkt oyun kullanıyorduk. Webo ile bunu biraz daha değiştireceğiz.”