SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medicana Sivasspor teknik sorumlusu Sergen Yalçın, golsüz sona eren Konyaspor karşılaşmasının ardından kazanmaya çok ihtiyaçları olduğu bir maç oynadıklarını belirtirken şöyle dedi:

“İlk yarı çok temposuzdu, her iki takım için de. Neredeyse kalemizde şut görmedik, ta ki 10 kişi kalana kadar. Kırmızı karta kadar çok üstün oynadık. Ama bu tür maçlarda girdiğiniz pozisyonlarda golü atacaksınız. Çünkü deplasman takımları defans yapıyor. Gol atamadığınız zaman puan kayıpları oluyor. Eksiklerimiz var. Üretkenlik durumunda sıkıntı yaşıyoruz. Üretemiyoruz. Artık devamına bakıyoruz. Bugün itibariyle 1 puana üzüldük ama önümüzdeki haftadan itibaren galibiyetler elde etmek istiyoruz.”

Oyuncuların sahada bekleneni henüz veremediğini ifade eden Sergen Yalçın, şöyle devam etti:

“Sezon başından beri bütün oyuncularımızı kullanmaya çalışıyoruz. Performans yeterli olmayınca değişikliğe gidiyoruz. Performans ve mücadele ile üst düzeyde ortaya koymalarını ve istekli olmalarını istiyoruz ama maalesef bu aşamada bunları göremiyoruz. Maalesef oyuncularımız beklediğimizin altında. Bugün üretkenlik anlamında sıkıntı yaşadık. Bir gol atsak çok kolay bir maç olabilirdi ama bulamadık. Eksiklerimizi gidermemiz gerekiyor. Antrenmanlarımız gayet iyi. Antrenmanlarda çok iyi olan oyuncular var ama maçlarda bu yok. Antrenmandaki kadar olsa sahada razı olacağız. Hepsi bu ligde oynamış deneyimli oyuncular ama istediğimiz şeyleri saha içerisinde yapamıyoruz. Daha çok koşmamız ve istekli olmamız lazım. Bugün ilk 45 dakika boşu boşuna oynanan bir maçtı. İki takım da bitse de soyunma odasına gitsek havasındaydı. Ama kazanmamız lazım, kazanamazsak işimiz zor.”