SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkanlık koltuğuna oturduğu günden beri her fırsatta Avrupa'da bir kupa kaldırmak istediğini dile getiren Orman, Skenderbeu maçından sonra yönetici arkadaşlarıyla yaptığı sohbette, “Geçen sezon Brugge'e elenmeseydik kupanın en güçlü favorisi olurduk. İnşallah bu yıl Şenol Güneş'le bunu başarırız” dedi.

UEFA Avrupa Ligi H Grubu'nun açılış maçında Skenderbeu'yu deplasmanda tek golle yenen Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman, “Kötü oynamadık, sadece çok gol kaçırdık. Türkiye'de hiçbir takım bizim kadar gol pozisyonuna giremiyor” ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı yöneticilerle karşılaşmadan sonra yaptığı sohbette oyunu ve skoru masaya yatıran Orman, “Önemli olan gruplara üç puanla başlamaktı. Biz de bunu başardık. Bu kadar çok gol pozisyonuna girebiliyorsak üç kulvarda da başarılı olabiliriz” yorumunu yaptı.

Beşiktaş'ta başkanlık koltuğuna oturduğu günden beri her fırsatta Avrupa'da bir kupa kaldırmak istediğini dile getiren Fikret Orman'ın, teknik heyet ve futbolculara verdiği desteği de artıracağı öğrenildi. Geçen sezon Brugge'e elenmeleri nedeniyle UEFA Avrupa Ligi'nde şampiyonluğu kaçırdıklarına inanan Orman'ın, Beşiktaş'ın bu sezon finale kadar gidebileceğini düşündüğü ifade edildi.

Skenderbeu maçını yöneticilerle birlikte tribünden izleyen Başkan Orman'ın, UEFA Avrupa Ligi'ndeki tüm karşılaşmalara gideceği ve final hedefine ulaşma yolunda Teknik Direktör Şenol Güneş'e çok inandığı kaydedildi.

A Milli Takımımız'ın başında Dünya 3.'lüğü yaşayan Güneş yönetiminde büyük başarılara imza atabileceklerini düşünen Orman'ın, “Geçen sezon Club Brugge'ü eleyebilseydik kupanın en güçlü favorisi olurduk. Liverpool, Arsenal ve Tottenham gibi takımlara kök söktürdük. Finale çok yaklaşmıştık. Ama bu sene de Avrupa'da çok ciddi işler yapacağımıza inanıyorum. Başkanlığımda Beşiktaş'ın bir Avrupa kupasını almasını çok istiyorum. İnşallah Şenol Güneş yönetiminde bu sene büyük hedefe ulaşırız” ifadelerini kullandığı bildirildi.

Milliyet