SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Vitor Pereira, Hamzaoğlu’nu kurtardı!”

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde Molde'ye 3-1 yenilmesinin ardından eleştiri okları teknik direktör Vitor Pereira'ya çevrildi.

Güncellenme: 09:52, 18/09/2015
“Vitor Pereira, Hamzaoğlu’nu kurtardı!”

Yorumcu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe-Molde maçı sonu yayıncı kuruluşa yaptığı değerlendirmede Vitor Pereira’nın oyuncu değişikliklerini eleştirdi.

Portekizli hocanın Atletico Madrid maçının ardından tepkilerin merkezinde olan Hamza Hamzaoğlu’nu unutturduğunu belirtti.

Yorumcu Mehmet Demirkol, sarı lacivertli takımın hocasıyla ilgili açıklamalarda bulundu;

‘FENER’İN TEMPOSU GİDEREK DÜŞTÜ’ Gol yersin ama büyük takımlar tempoyu yükseltir. Fenerbahçe yüksek tempo başlayıp, hep düştü. Rakip, pozisyon buldu, Fenerbahçe’nin arkasına koşular yaptı. Oyun anlayışında fazla değişiklik yapmadılar. Ama Fenerbahçe düştü. Sorun Fenerbahçe’nin oyun mantalitesinde değil, fizikte… Fenerbahçe gidemiyor.

‘ORTA SAHA ÇIKIP FORVET GİRERSE…’ ‘Mehmet Topal çıkıp, Fernadao oyuna girince şaşırdım. Çünkü orta sahaya el atman lazım, sen oradan bir adam çıkarıyorsun. Sonra vaziyeti görünce iki oyuncu (Alper Potuk ve Uygar Zeybek) aldı. Pereira adeta Hamzaoğlu’nu kurtardı. Birbirinden kopuk bir Fenerbahçe vardı bugün… Aykut Kocaman’ın ilk geldiği zamanki Young Boys maçı gibiydi. O zaman Aykut hoca da “bu takımın orta sahası çok şeffaf” demişti. O güne benzettim bu maçı. Taraftarın maç sonu takımı alkışlaması ise onların olgunlaştığını gösteriyor. 5-6 yaşımdan beri maç izledim burada, bu tür maçlarda hep istifa beklenirdi. Ancak alkışladılar. Bu iyi…”