SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA, Kosova’nın üyeliğini oylayacak!

Malta'da yapılan toplantıda 2016 yılında yapılacak UEFA Olağan Kongresi'nde Kosova Futbol Federasyonu'nun UEFA üyeliği için oylama yapılmasına karar verildi.

Güncellenme: 17:42, 18/09/2015
UEFA, Kosova’nın üyeliğini oylayacak!

UEFA İcra Komitesi’nin yaptığı toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, UEFA Başkanı Michel Platini yerine kendisinin basın karşısına çıkmasının FIFA Başkanlık seçimleri hakkında gelecek sorulardan kaynaklandığını söyledi.

FIFA seçimleri hakkında gelen soruları cevaplamak zorunda kalan Infantino, FIFA’nın şu an için bir seçim sürecine girdiğini ve bu seçimin FIFA ve dünya futbolu için çok önemli olduğunu söyledi. İtalyan futbol adamı ayrıca Kosova Futbol Federasyonu’nun UEFA üyeliği için 2016’da oylama yapılmasına karar verildi.

 

INFANTINO’YA ADAYLIK SORUSU

Malta yapılan UEFA İcra Komitesi toplantısında UEFA Başkanı Michel Platini’nin FIFA Başkanlık adaylığını değil UEFA’nın problemleri ve Avrupa futbolu hakkında konuştuklarını söyleyen Gianni Infantino, Avrupa’dan FIFA Başkanlığı için başka adaylar da çıkabilir dedi.

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino kendisine sorulan “UEFA Başkanlığına aday mısınız ?” sorusuna ise “Genel Sekreterlikten çok memnunum, Şu an için böyle bir düşüncem yok. Gelecek hakkında konuşmak için erken” cevabını verdi. UEFA İcra Komitesi’nin bir sonraki toplantısı 11 Aralık’ta Fransa’nın başkenti Paris’te yapılacak.