SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sen oyna Pereira

18 Eylül 2015

İNANILIR gibi değil…Se ntransfere milyon eurolar dök, sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın sayılı kadrolarından birini kur, sonra dagit sıradan bir Norveç takımına yenil. Hemde kendi sahanda.

Shakhtar'a iki maçta gol atamadan elendi bu takım,yenidir, zamana ihtiyacı vardırdeyip kimse laf etmedi. Yunan takımı Atromitos, Türkiye'de PTT1.Lig'de oynayacak kapasitedeydi. Ligde hiçbir maçı eze eze oynayamadı bu takım. Dün ise tamanlamıyla skandal bir futbol vardı sahada.Teknik direktör Vitor Pereira,dün tek hamleyle Fenerbahçe'nin mağlubiyetine neden oldu. Ne zamanki MehmetTopal'ı kenara alıp Fernandao'yu sahaya sürdü, Fenerbahçe oyundan tamamen düştü.

Sezon başından beri bu takımın organizasyon sıkıntısı var. Diego'nun yokluğunda bu sıkıntı daha da ortaya çıktı. Portekizli hoca dün rotasyona gidip te kforvetle takımı sahaya sürdü.Ancak tek bi rorganize atak olmadı. Ne kanatlar kullanılabildi n eortadan hücum geliştirilebildi.

Takım güçsüz. İkili mücadelelerde ayakta kalamıyor.Top kaptıran geri dönmüyor. Bir gün önce basın toplantısında, “Bu antrenman sistemiyle şampiyonluklar yaşadım” diyen Pereira'nın bunu nasıl başardığını merak ediyorum.

Meireles,Nani'ye yaptığı asist dışında sahada yoktu. Robin Van Persie hayalet gibi dolaştı.Volkan Şen,bütün melekelerini kaybetmiş gibiydi. Ne açıkalanda,ne birebirde etkili olabildi.Nani biraz istekliydi,o kadar.

Fenerbahçe'nin en büyük sıkıntısı takım olamamak. Sahada kördövüşü gibi bir futbol var. Sanki futbolcula rbirbirini hiç tanımıyor. Hiç birlikte antrenman yapmamış. Molde,akılcı top oynadı, iyi kapandı, istediğinden fazlasını atıp gitti.

Vitor Pereira ilk açıklandığında “Porto gibi Portekiz ligin idomine eden bir kulüpte ve Olimpiakos gibi Yunanistan'da son 17 sezonda 16 şampiyonluk kazanan, sistemi oturmuş kulüplerde şampiyonluk yaşamış. Kariyerinin en önemli sınavını Fenerbahçe'den verecek” diye yazmıştım. Ancak görülüyor ki,Pereira, teknik adam olarak Fenerbahçe'yi yüksek hedeflerine taşıyabilecek bir isim değil. Görülüyor ki bu hocayla başarıya ulaşmak mümkün değil.Yönetimin acilen devreye girip gerekeni yapması lazım.

Geçen sezon tribünler iboş bırakan,Fenerium'a uğramayan taraftarlar, bu yıl takıma inanıyor, üzerine düşenide yapıyor. Ancak dün homurdanmalar başladı.Taraftar inancını kaybederse, Fenerbahçe sezonu kaybeder.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek