SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde haftalık basın toplantısı düzenleyerek, Bursaspor mağlubiyeti ve Pazartesi günün oynanacak Beşiktaş maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Özdilek, kolay ve fazla gol yediklerini dile getirirken, hafta içi antrenmanlarda bunun üzerine yoğunlaştıklarını dile getirdi. Özdilek, bu hataların Bursaspor maçında da devam ettiğini belirterek sonuca etki eden hakem ile ilgili konuştu: “Kırılma noktasına baktığımız zaman, hatalı penaltı kararı karşımıza çıkıyor. Maç sonu çok dillendirmedim bunu ama, akşam tüm yorumcular ve kamuoyu penaltı olmadığı konusunda hem fikirdi. Ama biz de ne olursa olsun basit gol yememeliyiz. Bursaspor maçında yaptığımız hatalardan Beşiktaş maçında uzak durmalıyız”

Stancu’nun takıma döndüğünün müjdesini veren Mehmet Özdilek, Landel ve Halil İbrahim dışında şu anda herhangi bir eksiklerinin bulunmadığını söyledi.

Beşiktaş ile sahasında karşılaşacak olan Özdilek; “Ligin en iyi takımına karşı oynayacağız ama bu maçı Ankara’da. Kazanmak adına ne lazımsa sahada biz onu yapacağız. Hep söylüyorum bunu; oynadığı oyundan keyif alan, taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan bir takım olacağız. Bursaspor karşısında bunu yaptık, Beşiktaş maçında bunun üzerine koyacağız.” dedi.

Rakiplerini iyi analiz ettiklerini söyleyen Özdilek, hafta içi antrenmanlarda bu analizler sonucunda çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Sahadan istedikleri sonucu alarak ayrılacaklarını söyleyen tecrübeli çalıştırıcı şunları söyledi” Oyuncularıma güvenim tam. Her takıma aynı ciddiyetle yaklaşacağız. : Beşiktaş ya da farklı bir takım mühim değil. Aynı ciddiyetle sahaya çıkacağız ve sahadan istediğimiz sonucu alarak ayrılacağız”

Beşiktaş maçının kaybedilmesi halinde Gençlerbirliği sıkıntılı bir sürece girebilir mi sorusuna Özdilek; “4 hafta oynanmış, 3 mağlubiyet var. Bu yüksek bir rakam. İki deplasman ve bir iç saha maçında da 3 gol yemiş bir takımız. Değiştirmemiz lazım bunu ama değişimler kolay olmuyor. Bunu zamanla çözeceğiz. Süreç zorlu mu, evet çok zorlu bir süreç. Ama telaşa gerek yok. Lig uzun bir maraton ve biz karamsarlığa kapılmayacağız, oyuncularımıza ve taraftarımıza güveniyoruz. Bu zorlu süreçten takımımızı el birliğiyle yukarıya taşıyacağız.

Bursa’da kaybettik ama bir güven kazandık. İyi futbolumuz futbolculara güven olarak döndü. Beşiktaş maçının bu nedenle Bursaspor maçından sonra olması bizim için avantaj. Ligin en iyi takımına karşı oynayacağız ve biz korkmuyoruz. ” dedi.

İyi futbol oynamaya çalıştıklarını yineleyen Mehmet Özdilek: “Kötü oynayarak bir kez şansla kazanırsınız ama ikinci kez kazanamazsınız. İyi oynayarak ise bir kere kaybedersiniz, iki kere kaybedersiniz. İyi oyunla üst üste üçüncü kez kaybetme şansınız yok. Skordan çok ortaya koyacağımız tablo önemli. Bireysel hataları minimuma indirirsek Beşiktaş’ı yenebiliriz. Futbol bu, her şeye hazırlıklıyız ama galip gelecek güçteyiz.”

Futbolculuk döneminde ve teknik adamlık sürecinde Ankara deplasmanında takım olarak zorlandıklarını söyleyen Özdilek; “Ankara her zaman zor deplasmandır. Ben bunu teknik adamken de futbolcuyken de yaşadım. Bunu yeniden oluşturacağız. Burası Ankara, burada oynanan her maçta favori biziz!” dedi.

Son olarak Avrupa Kupaları’nda Türk takımlarının aldıkları sonuca değinen Mehmet Özdilek sözlerini şöyle tamamladı:

“Avrupa’da bir nebze Beşiktaş ile yüzümüz güldü. O kulvar çok farklı bir kulvar, iyi değerlendirmek lazım ama ben farklı bir pencereden bakıyorum. Bu sene TFF’nin bir yabancı statüsü var. 14 yabancı oynatabilirsin diyor ama bakıyoruz kulübede 5-6 yabancı oyuncu oturuyor. Bu sağlıklı mı değil mi bilmiyorum. Ama bugün itibariyle bu benim işim değil. Bu 14 yabancı hakkının sağlıklı kullanılmadığını düşünüyorum.”