SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İzmir Cup Folkart’la yükselecek

TÜRKİYE Tenis Federasyonu (TTF) tarafından, bu yıl 8'incisi düzenlenen İzmir Cup'ın sponsorluğunu üstlenen Folkart'ın Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "İzmir denilince akla tenisin gelmesini hedefliyorum" dedi.

Güncellenme: 15:39, 18/09/2015
İzmir Cup Folkart’la yükselecek

TTF Başkanı Cengiz Durmuş’la birlikte bugün Folkart Towers Carrera Fitness & Spa’da basın toplantısı düzenleyen Mesut Sancak, “Önümüzdeki yıllarda İzmir’e neden bir Nadal ya da Federer gelmesin?” dedi. Mesut Sancak, “Türkiye Tenis Federasyonu ile işbirliğimiz uzun yıllar sürecek. Amacımız bu organizasyonun dünya çapında ses getirmesi” diye konuştu. Sancak ve Durmuş, İzmirlileri yarın Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek etkinliklere de davet etti.

Spor dallarının şehirlerin sahiplenmesiyle gelişeceğine dikkat çeken TFF Başkanı Durmuş, İzmir Valisi Mustafa Toprak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile ilçe belediyelerin İzmir Cup’a büyük önem verdiğini söyledi. Organizasyonun festival havasında geçeceğini kaydeden Durmuş, “İzmir Cup’ın Folkart’la daha iyiye gittiğini görüyoruz. Tenis ülkemizde zengin sporu olarak algılanıyor. Bunun böyle olmadığını, tenisi herkesin oynayabileceğini anlatacağız. İzmir Cup, Türkiye’nin her yerinden izlenecek. Doğu ve Güneydoğu’dan genç sporcularımız bu turnuvada yıldızları izleyecek. Gittikleri yerlerde gördüklerini anlatıp birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde sporun gücünü gösterecekler” ifadesini kullandı.

ELEME TURLARI BAŞLIYOR

FOLKART İzmir Cup, Örnekköy’deki Ulusal Tenis Eğitim Merkezi’nde oynanacak eleme turu maçlarıyla start alacak. Pazartesi günü başlayacak ana tablo müsabakaları ise 27 Eylül’deki tekler finaliyle sona erecek. Tenisseverlerin ücretsiz izleyeceği İzmir Cup’ta daha önce 3 kez final oynayan Marsel İlhan’ın yanı sıra Cem İlkel, Anıl Yüksel, Barkın Yalçınkale ve Altuğ Çelikbilek gibi milli sporcular raket sallayacak. Dünya klasmanında bir dönem 8’inci sıraya kadar yükselen Avusturyalı Jürgen Melzer, toplam 64 bin Euro ödüllü organizasyona katılan en kariyerli isim olarak göze çarpıyor. Bu arada Folkart İzmir Cup heyecanının yaşanacağı UTEM’de Pakistan-Tayvan Davis Cup serisi de oynanacak. Pakistan Tenis Federasyonu’nun güvenlik nedeniyle İzmir’e aldırdığı seri Örnekköy’de bugün başlayacak, 20 Eylül’de sona erecek.

MEYDANDA MİNİ KORT KURULACAK

FOLKART İzmir Cup’ta cumartesi günü başlayacak eleme maçlarıyla birlikte İzmirlilerin dikkat çekmek için Cumhuriyet Meydanı’nda çeşitli organizasyonlar yapılacak. Meydanda kurulacak şenlik alanında mini sokak tenisi kortları, tenis simülatörleri yer alacak, eğlenceli top atma oyunları düzenlenecek. Etkinliklere katılacak İzmirlilere eşitli hediyeler verilecek.