SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’da okların hedefi; Hamzaoğlu!

8 Ağustos’taki zaferle kupaları 3’leyenHamzaoğlu, sadece 1 ay sonra hedef tahtasına kondu. Taraftarlar tecrübeli teknik adamın aldığı her kararı tartışıyor. Başkan Özbek’in de topu Hamzaoğlu’na attığı belirtiliyor.

Güncellenme: 08:13, 17/09/2015
G.Saray’da okların hedefi; Hamzaoğlu!

amkspor.com / Bahadır Çokişler

Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçına önceki gün çıktı. Rakip Atletico Madrid'di.

İspanyol ekibinin gücünü herkes biliyordu. Ama Aslan'ın böyle kolay teslim olması, büyük hayal kırıklığı yarattı. Atletico, idman maçı yapar gibi Galatasaray'ın işini yarım saatte bitirdi.

İkinci devredeki suni baskı da tamamen konuk takım izin verdiği içindi. Maç sonrası Arena'da büyük öfke hakimdi. Tribünlerden “İstifa” sesleri yükseldi. Hamza Hamzaoğu ise eleştirilerin odağındaki isimdi.

“KADROMUZ YETER” DİYORDU!

Geçen sezon göreve gelen, 6 ayda 2 kupa alan, 8 Ağustos'taki Bursa zaferi ile kupaları 3'leyen Hamzaoğlu sadece 1 ay sonra hedef tahtasına kondu. Taraftarlar tecrübeli hocanın aldığı her kararı tartışıyor. Takımdaki eksikler bas bas bağırırken, Hamzaoğlu'nun yazın sık sık yaptığı “Kadromuz yeterli” açıklaması akıllara geliyor. Ligde oynamayan oyuncular Avrupa'da ilk 11'de sahaya çıkıyor. Burak küsmesin diye forvet transferi yapılmıyor, oyuna Umut giriyor. Sağ bekte hala Sabri oynuyor.

YASİN’E YAPILAN ADİL Mİ?

Cimbom, Atletico'ya şut bile çekemiyor, Hamzaoğlu maçtan sonra “Bizde her maç galibiyet isteniyor” diye tuhaf açıklamalar yapıyor. Adalet kavramını ağzından düşürmeyen usta hoca, geçen sezonun kahramanlarından Yasin'i yedekliğe mahkum ediyor. Yönetimin de Hamzaoğlu'nu yavaş yavaş defterden sildiği iddia ediliyor. Atletico yenilgisi sonrası başkan Dursun Özbek'in “Futbol takımındaki başarısızlığın bizimle bir alakası yok” diyerek topu tamamen hocasına attığı belirtiliyor.