SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolun seks skandalları!

Dünya futbolunun unutulmaz isimleri, yeşil sahalarda olduğu kadar özel hayatlarında da gündeme geliyor. Sizler için futbol tarihine damga vuran en önemli 10 seks skandalını derledik...

10) Ashley Cole (2010) Bazı insanlara hiçbir şey yetmiyor, Ashley Cole'un durumu tam da buna örnek. İngiltere için oynuyor, iyi para kazanıyor ve güzel bir şarkıcıyla evli ama anlaşılan o ki bunlar Cole için yeterli değilmiş. Aşk delisi Cole, çıplak fotoğraflarını bir modele göndermek isterken karısına yakalanmıştı.
9) İsrail (1999) Euro 2000 play-off turunda Danimarka'ya iki maçta yedikleri sekiz golle elenirken Tel Aviv'de 5-0 yenilen futbolcuların maç öncesinde alem yaptıkları ortaya çıkmıştı. Oyuncuların kaldıkları otel çalışanları tarafından birçok kullanılmış prezervatif bulunca ortaya çıkan skandalda adı açıklanmayan dört oyuncu ceza almıştı. İsrailli bir bakan kızları Danimarka takımının ayarlamış olabileceğini söyleyip takımla dalga geçmişti.
8) Gianluigi Lentini (1993) Dünyanın en pahalı oyuncularından biriyken kariyeri sarsılan Lentini, 90'ların en önemli futbolcularından Toto Schillaci'nin karısıyla birlikte spor arabasıyla büyük bir kaza geçirmişti. Milanlı oyuncunun Porsche'si alevler içinde kalan oyuncu başından ağır yaralanmasının yanı sıra komaya girince henüz 24 yaşındayken görkemli bir futbol kariyerine veda etmişti.
7) John Terry-Wayne Bridge (2010) Bu yılın ocak ayında patlayan haberde İngiltere kaptanı John Terry'nin Vanessa Perroncel'le evlilik dışı ilişkisi olduğu ortaya çıkmıştı. Perroncel, bir başka milli futbolcu ve Terry'nin takım arkadaşı Wayne Bridge'in çocuğunun annesi. İngiltere'nin teknik patronu Fabio Capello, skandal sonrası Terry'nin kaptanlığını aldı. Manchester City formasıyla Stamford Bridge'e gelen Bridge ise seramonide Terry'nin elini sıkmayı reddetmişti.
6) Karim Benzema & Franck Ribery (2010) Fransa Milli Takımı oyuncuları Benzema ve Ribery'nin reşit olmayan bir fahişeyle beraber oldukları haberi uzun süre gündemi meşgul etmişti. Ribery, Zahia Dehar'la ilişkiye girdiğini kabul etse de kızın yaşını bilmediğini vurgularken Benzema da iddiaları reddetti. Govou'nun da adı skandalda geçiyordu. Fransa skandalın ardından katıldığı Dünya Kupası'ndan ise fiyaskoyla döndü.
5) Oliver Kahn (2003) Almanların efsanevi kalecilerinden Kahn, hamile karısını 21 yaşındaki parti kızı Verena Keth'le aldatmıştı. Tabloid gazeteler Keth'i "çatallanmış parti pilici" olarak anmaya başlarken bugün Bayern'de başkanlık görevini yürüten Uli Hoeness, skandalı ilk duyduğunda kusmak istediğini açıklamıştı.
4) Ronaldo (2008) Brezilya'nın fenomen golcüsü Ronaldo, kız arkadaşını evine bıraktıktan sonra birkaç fahişeyle birlikte otel odasına dönmüştü. Ronaldo, fahişelerin aslında transeksüel erkekler olduğunu anlayınca onları kovarken fahişeler sessiz kalmak için başarılı oyuncudan para istemişti. Rio polisi ise Ronaldo'nun gerçekleri kendilerine anlattığını söylemiş, Brezilyalı golcü ise bu hatanın yükünü ömür boyu taşıyacağını açıklamıştı.
2) Garrincha (1959) Futbol tarihinin en yetenekli oyuncularından olan Garrincha'nın sekse düşkünlüğüyle tanınırdı. Botafogo'yla 1959 yılında gittiği İsveç turunda bir kızı hamile bırakan Garrincha, Brezilya'ya döndüğünde kızgın bir güruh tarafından karşılanmıştı. Brezilyalı oyuncunun karısı da o yıl beşinci çocuğunu doğurmuştu. Bununla da kalamayan Garrincha, bu olaydan yedi yıl sonra karısı terk edip bir samba şarkıcısıyla birlikte olmuştu. Brezilyalı efsane, daha sonra bakirliğini 12 yaşındayken bir keçiyle beraber olarak kaybettiğini itiraf etmişti.
3) Jose Altafini 1960'larda Napoli'de forma giyen Jose Altafini, takım arkadaşı Paolo Barison'un karısyla birlikte kaçmıştı. Barison'un eşi Altafini'nin evine taşınınca tarihte eşi benzeri az görülen bu skandal İtalya'da büyük olay yaratmıştı.
1) Tommy Docherty (1977) 1977'de Manchester United'la Federasyon Kupası zaferi yaşayan Tommy Docherty, takımın fizyoterafistinin karısıyla birlikte olarak 28 yıllık evliliğini bitirmiş, bu sebeple de takımdan kovulmuştu. Docherty, gazetelere yaptığı açıklamada sadece aşık olduğu için cezalandırıldığını söylemişti. Çift hâlâ beraber...