SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dört yıldızlı şampiyon krize girdi!

Geçen sezonu 3 kupayla kapatan ve taktığı 4. yıldızla tarihe geçen Galatasaray, yanlış transfer politikaları, idari skandallar ve teknik hatalar sonucu sıradan bir kulübe dönüştü, taraftar ve camia aleyhine döndü.

Güncellenme: 07:52, 17/09/2015
Dört yıldızlı şampiyon krize girdi!

amkspor.com / Yönetimin, bütçe kısıtlamasıyla transfer yapamayan Hamza Hamzaoğlu sesini çıkaramadı, 11 arayışında tüm maçlarda sınıfta kaldı, ağır eleştiri alan tercihleri sorgulanmaya başlandı.

Futbolculardaki gruplaşmaya engel olunamadı, Podolski bir türlü form tutamadı, Melo'suz Selçuk tıkandı, Burak forvette beklenen patlamayı yapamadı, takımın huzuru tamamen kaçtı.

Dursun Özbek yönetimi, yapılan tüm yanlışlarda bahanelerin ardına sığındı, Melo sorununda sınıfta kaldı, yerine alınan Grosskreutz'u oynatamadı, skandalı örtbas etmeye çalıştı.

TARAFTAR YALNIZ BIRAKIYOR!

Galatasaray’da taraftar da takımı terketti. Geçen sezondan bu yana tribünleri doldurmayan sarı-kırmızılılar aynı tutumunu Atletico Madrid mücadelesinde de sürdürdü. Osmanlı ve Mersin İdmanyurdu maçlarında TT Arena'yı boş bırakan taraftarlar, Şampiyonlar Ligi karşılaşmasına da ilgi göstermedi. 52 bin kişilik Aslantepe'de 35 bine yakın seyircinin takip ettiği 90 dakikada tribünlerdeki boşluklar göze çarparken, taraftarlar kendilerini “Bilet fiyatları çok pahalı” diye savundu.