SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında sahasında Galatasaray ile karşılaşacak olan Trabzonspor’un Teknik Direktörü Şota Arveladze, futbolcularına uyarılarda bulundu. Cumartesi günü karşılaşacakları Galatasaray’ın lige iyi başlangıç yapamamış olmasının kendilerini aldatmaması gerektiğini belirten Arveladze, ”Sonuçta Galatasaray’la oynuyorsunuz ve her maçtan daha fazla konsantrasyon istiyorum” dedi.

Galatasaray maçına büyük önem verdiğini söyleyen Arveladze, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bizim istediğimiz her maçta 3 puan. Karşımızda lige iyi başlamayan bir Galatasaray var, ama direkt bizim rakibimiz. Tabi bu maçın sonucu Galatasaray açısından puan olarak, bizim açımızdan da gidişatın devamı açısından önemli olacak. Ne kadar önemli olduğunu hem futbolcular hem şehir biliyor. Bu fırsatı kaçırmayayım, taraftara da çağrıda bulunayım; taraftarı da bu maça bekliyorum.”

ARVELADZE İYİ BAŞLANGIÇTAN MEMNUN

Şota Arveladze, Trabzonspor’un lige başlangıç performansıyla ilgili olarak ise, şu ifadeleri kullandı:

“Puan olarak bir şey yoktu aklımda. Puan hesaplamıyordum. Ama iyi başlangıç tabii ki düşünüyordum. Güçlü başlangıç istiyordum. Daha iyi ve daha fazla gol atmasını düşünüyordum takımın. Futbol daha iyi olsun diye düşünüyordum. Ama onlar da yolda. Dördüncü hafta bitti. Lig yeni başladı. 30 hafta iyi bir heyecan bekliyor bizi. Biz de istediklerimizin olmasını bekleyerek her hafta farklı bir maçı karşılayacağız.”