SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanlış kadronun eseri

16 Eylül 2015

Geçen sezonu hatırlamak istemediği bir Avrupa macerası yaşamıştı Galatasaray. Sonrasında gelen şampiyonluk, kaldırılan 3 kupa… Bu sezonki Galatasaray'ı tanımak mümkün değil. Evindeki 3. maç ve galibiyet alamadı. Bu sonuç üst üste pas hataları yapan ve ıslıklanarak çıkan Emre Çolak'ın suçu değil…

Sol bek olmasına rağmen sezon başından beri stoperde oynayan,dün önliberoda görev yapan Hakan Balta'nın,öndirekte topa dokunamayan UmutBulut'un, müsait durumda kendine yakışmayacak şut çıkaran Podolski'nin, Griezmann'ı tutamayan savunma oyuncularının veya Real Madrid altyapısından yetişen, geçen sezon Deportivo'da oynayan v AtleticoMadrid'ien iyi tanıyan isim olmasına rağmen maç ayedek başlayan Jose Rodriguez'inde suçu değil…

Kimse kusura bakmasın, bu sonucun 2 sorumlusu var. İlki yönetim, ikincisi teknik direktör Hamza Hamzaoğlu…Neden mi? Türkiye'nin 4yıldızlı tek takımı Galatasaray, forma reklam anlaşmasını Atletico Madrid maçından 1gün önce yaptı. Yönetim Podolski dışında taraftarını sevindirecek transfer yapmadı.

“Çok pahalı”denilen MarioGomez, Beşiktaş'a bedavaya geldi. Melo'nun tüm tuzaklarına düştü. Brezilyalı,kampa geç katıldı, istediği kontratı aldı, transferin son günü Inter'inyolunu tuttu.Telles transferin son günü Inter'e kiralandı.Geçen sezon Fransa 2. Ligi'nde oynayan Caroledün Şampiyonlar Ligi heyecanı yaşadı. n3 ay önce rüyasında görse inanmazdı herhalde. Butakımın geçen sezon savunmadak ien büyük sıkıntısı hava topu alamamaktı, gerekli takviye yapılmadı.

Grosskreutz skandalı apayrı konu. Hamza hocaya ne demeli…Olağanüstü iyi niyetli. Hatta bu iyiniyetinin kurbanı olduğu da çok açık. Galatasaray'ın maddi anlamda menfaatlerini düşüneceğim derken takım uçuruma sürükleniyor.

Bir an önce“Galatasaray'ın evladı” modundan çıkıp Galatasaray'ın teknik direktörü olduğunu hatırlaması lazım. Dün sahaya sürdüğü kadro yanlıştı. İkinci yarıdaYasin-Sabri değişikliği sonrası taşlar biraz olsun oturdu. Ama iş işten geçmişti. Çünkü maç 24.dakikada bitti. En büyük alkışı Galatasaray taraftarı hak ediyor. Maç öncesi anlamlı bir koreografi yaptılar. 90 dakika susmadılar. “Yönetim istifa” sesleri ise bir öfke taşmasıydı bence.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek