SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi A Grubu ilk maçında Fenerbahçe’nin Şükrü Saracoğlu Stadı’nda konuk edeceği Molde’nin Teknik Direktörü Erling Moe, takım olarak güçlü bir oyun ortaya koymaya çalışacaklarını söyledi. Moe, Molde’nin sadece savunma yapmayacağının altını çizerek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Fenerbahçe’nin de güçlü olduğunu biliyoruz ama rakibimiz karşısında sağlam durabilirsek bizim için iyi bir maç olacak. Bu grupta zayıf olduğumuzu düşünenlerin Molde’yi fazla seyretmediğini düşünüyorum. Grubumuzda 3 büyük takım var. Bizim de kendi oyun planımız var. Sadece savunma değil, hücum odaklı oynamak istiyoruz. Gücümüzü gösterebilirsek diğer takımları geçebiliriz.”

Moe, Fenerbahçe’nin sakat futbolcularının kendileri için bir avantaj olmadığının da altını çizdi.

MOLDE TARAFTARDAN ÇEKİNMİYOR

Norveç ekibinin genç futbolcusu Martin Linnes ise, Avrupa Ligi’nde mücadele edecekleri için mutlu olduklarını ifade ederek, “Hem kulüp hem oyuncular olarak burada maça çıkacağımız için mutluyuz. Stada çıktığımızda çok kalabalık ve fazlasıyla canlı bir taraftar grubu olacaktır. Bu da bizim yarınki maça istekli çıkmamızı sağlar” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:21:18,