SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve kaleci Tolga Zengin, yarın akşam UEFA Avrupa Ligi H Grubu’nda oynayacakları Skenderbeu maçı öncesi Arnavutluk’ta basın toplantısı düzenledi. Rakibi küçümsemeden oynayacaklarını söyleyen Güneş, ligde ve Avrupa’da başarılı olmak istediklerini söyledi.

Kadro hakkında henüz bir karara varmadığını açıklayan tecrübeli teknik adam ilk 11’i yarın oluşturacağını ifade etti.

“LİG YARIŞI AVRUPA’DA OYNAMAK İÇİNDİR”

Ligde oynadıkları maçların Avrupa’ya katılmak için önem taşıdığını belirten Güneş “Ligdeki oynanan tüm maçlar sonunda eğer bir başarı kazanılmışsa Avrupa’da oynamak içindir. Bütün futbolcularda Avrupa’da oynamak isteyecektir. Dolayısıyla biz geçen sene ligde kazandığımız başarı sebebiyle UEFA Avrupa Ligi’ni hak ettik” dedi.

Rakibe saygı duyarak oynayacaklarını da sözlerine ekleyen başarılı çalıştırıcı “Skenderbeu’da başarılı işler yaptılar bu sene. Geçen sene liglerinde şampiyon oldular. Kazanmak için bizimle mücadele edeceklerini biliyorum. Bizde gereken mücadeleyi sahada göstereceğiz. En güzel futbolunu sahaya koyacak ve buradaki seyircilere de zevkle maç izleyecek” şeklinde konuştu.

TOLGA ZENGİN’İN AVRUPA HEYECANI

Beşiktaş’ın tecrübeli kalecisi Tolga Zengin ise yarınki maçın önemine vurgu yaparak “Yarın UEFA Avrupa Ligi’nde bu sezon ilk maçımıza çıkacağız. Baktığımız zaman rakibimiz belki grubun en zayıf takımı olarak düşünülebilir ama çok zor bir maç bizi bekliyor. Çok sıcak bir havada oynayacağız ve rakibimizde güçlü bir ekip. Zor bir maç olacak ve elimizden geleni yapıp, Türkiye’ye 3 puanla dönmek istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:21:40,