SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

KRİZ-MAN!

16 Eylül 2015

Galatasaray'ın bir şampiyonlar ligi kültürü, bir Avrupa kavramı vardı.nKadrosu ne olursa olsun, rakibi ne kadar güçlü olursa olsun çıkar Aslanlar gibi oynar, adı ne olursa birçok takıma kafa tutardı. Galatasaray bu ligin takımıydı.

Kadroyu, tercihleri, dizilişleri bir kenara bırakın dün gece sahada önce o Galatasaray yoktu. Ülke futboluna her şeyi getiren o kültür, artık ne yazık ki tarihin tozlu sayfalarında kaybolup kalmış, zihniyete oyuncak olup yerinde saymıştı.Mücadele eden, boyun eğmeyen ruh kaybolup gitmişti. Geride bize anlaşılmaz detaylar bi çok soru işareti kalmıştı.

Galatasaray sahaya ayak bastığında kafalar Hamza hocanın 11'iyle ne kadar karışıksa, tribünler tarihinde bir Avrupa maçında belki de ilk kez bu kadar boştu. Ön liberoda Hakan seçimi, Selçuk'un yanında Emre tercihi belkimakine düzenindeki rakibi hücumda kalabalık karşılama adına kağıt üstünde doğru bir plan gibi dursa da oyunda tutmadı. Asıl tehlike sol kanattan Juanfran'la dalga dalga geliyordu.

Carole bu bölgede yalnız ve yetersiz kalınca Griezmann işi bitirdi.6 dakikaya iki gol sığmış, 25 dakikada tabela 2-0'a gelmişti. Hamza hocanın da aklı başına. Önce Emre'yi çıkarttı,sonra Sabri'yi. İlk yarının son bölümü ve ikinci yarının ilk çeyreğinde Galatasaray etkili oldu. Skoru eşitleyecek fırsatları da buldu .Ama bu düzeymaça yakışmayacak final vuruşları izledik, özellikle de Podolski'den.

Hamza hoca neyi arıyor bilmiyorum, ama bumaçtanmutlaka dersler çıkarılmalı. Örneğin Yasin kulübede kalmamalı, Jason stopere yerleşmeli. Podolski daha az çay içip, konsantrasyonunu arttırmalı.

Atletico grubun favorisi. Güçlü ancak Barcelonamaçı sonrası yorgunluk rotasyonu yaptığı da bir gerçek. Eğer bu seviyede üst turlara yürümek istiyorsan sahaya daha sağlambasmak vemacera aramamak gerek. Yoksa kolay kura, güzel fikstür sadece yorumlarda kalır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek