SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’ın en tehlikeli yolu!

İki sezondur İnönü stadından ayrı kalan siyah-beyazlıları bugün zor bir yolculuk bekliyor. Beşiktaş Skenderbeu karşılaşması için 42 kilometrelik ‘dünyanın en tehlikeli yolu'ndan gitmek zorunda...

Güncellenme: 08:27, 16/09/2015
Kartal’ın en tehlikeli yolu!

amkspor.com / Ersoy Özdem

Beşiktaş’ın ‘deplasman' derdi bitmek bilmiyor… Vodafone Arena'nın inşaat süreci bir türlü sona ermezken, Olimpiyat Stadı'nda kendisini ‘misafir' gibi hisseden siyah beyazlılar'ı Avrupa Ligi'nde de oldukça çetin bir yolculuk bekliyor.

Siyah-beyazlılar yarın oynanacak Skenderbeu karşılaşması için bugün yola düşecek. Elbasan Arena Stadyumu'ndaki müsabaka öncesinde Şenol Güneş ve öğrencileri Tiran'da kampa girecek. Ancak Elbasan- Tiran arasındaki yolculuk, siyah- beyazlı kafileyi kara kara düşündürüyor.

VİRAJLARLA DOLU

Arnavutluk ekibinin yetkilileri, iki kent arasındaki karayolunun oldukça kötü olduğunu belirtip, Beşiktaş Kulübü'nden hazırlıklı olunmasını istedi. Kentte havalimanı bulunmadığı için karayoluyla gitmek zorunda olan Beşiktaş, 42 kilometre yolculuk yapmak zorunda… Virajlarla dolu olan bu mevkii, dünyanın en tehlikeli yolları listesinde yer alıyor. Beşiktaşlı yetkililer de Tiran'dan yola erken çıkılmasını planlayıp, herhangi bir tehlikeye mahal verilmemesini amaçlıyor.