SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya basınında G.Saray-Atletico maçı yorumu

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'ndaki ilk maçında konuk ettiği İspanya temsilcisi Atletico Madrid'e 2-0 mağlup olan Galatasaray'ın ortaya koyduğu futbol, İspanyol medyasından geçerli not almadı.

Güncellenme: 11:03, 16/09/2015
Dünya basınında G.Saray-Atletico maçı yorumu

İspanya’da yayınlanan gazeteler Galatasaray’ı gözlerinde çok büyüttüklerini itiraf ederek sadece Griezmann’ın bu takıma yettiğini ileri sürdüler.

Gazetelerin başlıklarında ise Galatasaray’a iki gol atan Fransız milli oyuncu Griezmann vardı. Atletico Madrid’in defans kurgusunun Galatasaray ataklarını olanak sağlamadığını savunan köşe yazarları ise Şampiyonlar Ligi’ne galibiyetle başlayan teknik adam Simeone’nin bu guruptan rahatlıkla çıkacağını iddia ettiler. Yazarlar ayrıca Galatasaray’ın bu futbol ile ilerisini görmesinin imkansız olacağı uyarısı yaptılar.

Marca gazetesi: “Griezmann İstanbul’u fethetti” başlığında sahada ciddi bir oyun sergileyen Atletico de Madrid’in Galatasaray’a gol opsiyonları bile yaratmadığını savundu.

As Gazetesi: ” Atletico de Madrid Arena stadını kuşattı” manşetini kullandı. Gazete Galatasaray’ın Atletico’ya sadece 25 dakika yettiğini ileri süren As gazetesi direnç göstermeyen Türk takımının bu şampiyonada işinin zor olduğunu hatırlattı.

El Mundo Deportivo: ” Griezman’dan Galatasaray’a bir ikilik dersi” başlığı altında Atletico Madrid’in La Liga’daki mağlubiyeti çabuk unuttuğunu belirtti. Gazete ayrıca Atletico Madrid’in rakibi Galatasaray’ın Avrupa’da bir buçuk yıldır galibiyete hasret kaldığını hatırlatarak kendi liginde de kötü bir başlangıç yapan bu ekibin İspanyollara direnmesinin imkansız olacağını ifade etti.

Sport gazetesi: ” Griezmann cehennemi cennete çevirdi” manşetini attı. Gazete Atletico Madrid’in Galatasaray’dan daha üstün olduğunu ispat etmesi için sadece 7 dakika yettiğini vurgulayarak İspanyolların İstanbul’da gezintiye gider gibi bir skorla eve döndüklerini kaydetti.

El Pais gazetesi:” Atletico cehennemin ışıklarını söndürdü” başlığını attı. Galatasaray’ın defansınıda eleştiren gazete Türk takımının bu savunma sistemi ile gol yememesinin zor olacağına dikkat çekti.

Yayınlanma Tarihi:11:02,