SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

 

Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Darüşşafaka Doğuş ile Anadolu Efes arasında oynanan hazırlık maçını Anadolu Efes 1 sayı farkla 80 – 79 kazandı. Maça Darüşşafaka Doğuş, Gordon, Redding, Serhat, Bjelica, Slaughter; Anadolu Efes ise Granger, Diebler, Oğulcan, Brown, Tyus ilk beşiyle başladı.

İlk çeyreği Thomas Heurtel’in son saniye üçlüğüyle Anadolu Efes 18-16 önde kapadı. İkinci çeyreğe Anadolu Efes 6-0’lık bir seriyle başladı. 15. dakikadan sonra hücum ribantlarını toplayan Anadolu Efes farkı açmaya başladı. Dunston, Diebler ve Brown’ın sayılarıyla ilk yarı Anadolu Efes’in 42-33 üstünlüğüyle sona erdi. Anadolu Efes’ten Heurtel 10 sayı ve 3 asistle ilk yarının en skorer ismi oldu.

Üçüncü çeyrekte Darüşşafaka Doğuş rakip potada serbest atışlar dışında skor bulmakta zorlanırken Tyus’ın turnikesiyle Anadolu Efes 26.12’de 58-44’lük üstünlük kurdu üçüncü çeyreği de 67-54 önde bitirdi.

SON ÇEYREK NEFES KESTİ

Maçın son çeyreğine de Dunston’ın turnikesiyle başlayan Anadolu Efes maçtaki en büyük farka ulaştı: 69-54. Son dört dakikada Slaughter boyalı alandaki etkili oyunuyla farkı eriten Darüşşafaka Doğuş bitime 1 dakika 52 saniye kala Ender’in faul atışlarıyla farkı 6 sayıya kadar indirdi: 79-73.

Son dakikalarda faul çizgisinden üst üste atışlardan yararlanamayan Darüşşafaka Doğuş farkı daha da kapatma şansını tepti. Son saniyede Redding’in 3’lük atışı farkı ancak bir sayıya indirdi.

Maçın en skorer ismi 8’de 3 3’lükle 18 sayı atan Anadolu Efesli Jon Diebler oldu.