SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Her der’de Souza’

İlk transfer edildiğinde burun kıvrılan Brezilyalı, ne kadar faydalı bir futbolcu olduğunu her maçta gösteriyor. Pereira’nın joker gibi kullandığı sambacı, Kasımpaşa maçında takıma hayat verdi.

Güncellenme: 08:40, 15/09/2015
Her der’de Souza’

amkspor.com / İrfan Yirmibeş

Yeni sezon öncesi kadrosunu birbirinden önemli isimlerle takviye eden Fenerbahçe'nin bonservisine en çok para ödediği isim Josef de Souza idi. Teknik direktör Vitor Pereira, Porto günlerinden yakından tanıdığı sambacıyı ısrarla istemiş, yönetim de 8 milyon Euro ödeyerek transferi bitirmişti. İlk geldiğinde birçok kişinin burun kıvırdığı de Souza, kısa sürede ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Brezilyalı yıldız, bir anlamda Pereira'nın jokeri oldu.

ORTA ALANDA GEÇİT VERMİYOR

Son Kasımpaşa maçında savunmaya daha yakın oynayan de Souza, Mehmet Topal'la birlikte orta alanda görev yaptığı maçlarda ise hücuma daha çok destek veriyor. Girdiği kademelerle kenar beklerine de çok yardımcı olan Josef de Souza, Kasımpaşa deplasmanında attığı kritik golle, Kanarya'ya hayati bir galibiyet getirdi. De Souza, 4 maçta 8 kez kaleyi yokladı, Nani'den sonra takımın en çok şut atan ismi oldu. 166 isabetli pas sayısıyla zirvede yer alan sambacı, 13 kez ile takımın en çok ikili mücadele kazanan ismi durumunda.