SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği yönetimi, Spor Toto Süper Lig’in geride kalan 4 haftasında hakemlerin verdiği hatalı kararlar sebebiyle 2 maçtan puansız ayrıldıklarını iddia etti.

Kulüpten yapılan “Bu gemi hepimizin” başlıklı yazılı açıklamada, 4 haftalık bölümde hakem kararlarıyla saha içinde verdikleri mücadelenin karşılığını alamayan futbolcu ve taraftarların hayal kırıklığına uğradığı belirtilerek, “Sezonun başında olmamıza karşın, içinde bulunduğumuz geminin paydaşlarından biri olan hakemlerin hataları şimdiden bizleri karamsarlığa itmektedir” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Tarihinden ve geçmişten ders çıkarmamak, içinde olduğumuz geminin ‘buz dağlarına' çarparak dağılmasına ve batmasına sebep olacağı bir gerçektir. Neden mi böyle düşünüyoruz. Sezonun başında olmamıza karşın, içinde bulunduğumuz geminin paydaşlarından biri olan hakemlerin hataları şimdiden bizleri karamsarlığa itmektedir. Ne acıdır ki bu süreçte oynadığımız iki deplasman mücadelemizde hak etmediğimiz sonuçlar ‘hakem' kararlarının yarattığı kaos sonucunda skora yansımıştır.”

Antalyaspor ve Bursaspor karşılaşmalarında görev alan Özkan Çeliker ve Suat Arslanboğa’nın verdikleri kararlarla Gençlerbirliği’nin mağlup olmasında etkili oldukları ifade edilen açıklamada, “Dikkat çektiğimiz iki karşılaşmada yapılan hatalar, verilen emeklerin boşa gitmesi, içinde bulunduğumuz gemide ilerleyen haftalarda yaşanacak vahim hatalara şimdiden önlem alınması yönünden uyarı niteliğindedir. Bu gemi yara alırsa, hep birlikte derinliklere kayar boğuluruz” ifadelerine yer verildi.