SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da yeni sözleşme imzalayıp imzalamayacağı tartışma konusu olan Hollandalı yıldız Wesley Sneijder, sessizliğini bozdu. Atletico Madrid maçı öncesi TRTSPOR’a konuşan Sneijder, sezon sonunda bitecek olan anlaşmasının kendisini mental olarak etkilemeyeceğini söyledi.

Profesyonel bir futbolcu olduğunu söyleyen Sneijder “Sözleşmemin bitiyor olması beni etkilemez. Ben antrenmanlarımı yapıp, maçlarda elimden geleni yapıyorum. Bunu yapacak kadar profesyonelim… Önümüzdeki haftalarda neler olacak göreceğiz. Galatasaray’da mutluyum ve ayrılmak için bir neden göremiyorum” dedi.

Sneijder’den Atletico Madrid yorumu

Sezona iyi başlamadıklarının altını çizen Sneijder “Ligdeki durumumuz Atletico Madrid maçını etkilemez. Şampiyonlar Ligi bambaşka bir ortam…. Tribünler dolu olacak. Atmosfer farklı olacak. Evimizde oynuyoruz. Maçı kazanmak istiyoruz. Gruba iyi bir başlangıç yapmak önemlidir” değerlendirmesinde bulundu.

Galatasaray’a katkı yapmak istediğini söyleyen Sneijder “Fiziksel ve mental olarak iyi durumdayım. Artık çok genç değilim ama kendimi iyi hissediyorum. Galatasaray’a katkı yapmak istiyorum” şeklinde konuştu.