SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu karşılaşmasında yarın Galatasaray’a konuk olacak İspanyol temsilcisi Atletico Madrid’in teknik direktörü Diego Simeone, favori olarak gösterilmeleri görüşüne katılmadığını söyledi.

Karşılaşmanın oynanacağı Türk Telekom Arena’da düzenlenen ve futbolcu Koke’nin de katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulunan Diego Simeone, “Son derece önemli ve zor bir şampiyonadayız. Bu seviyede bir favoriden bahsetmez zor. Sadece yarınki maçı düşünmek istiyoruz. Durumu da fazla abartmamak lazım. Yarın 55 bin coşkulu rakip taraftarın önünde oynayacak takım için ‘favori’ demek oldukça zor. Tabii herkes istediğini söyleyebilir” diye konuştu.

Galatasaray’ın Spor Toto Süper Lig’e iyi başlayamadığının hatırlatılması üzerine Simeone, “Ligleri farklı şekilde ele almak lazım. Şampiyonlar Ligi maçlarına takımlar daha büyük motivasyonla çıkıyor. Burada oyuncuların kalitesi ve içinde bulundukları durum ön plana çıkıyor. Galatasaray gibi hücumda güçlü oyunculara sahip bir takım, futbolcularının kalitesini başka türlü kullanacaktır” ifadelerini kullandı.

Arjantinli teknik adam, Galatasaray’ın savunma zaaflarından yararlanmayı istediklerini belirterek, “Rakibin zaaflarından faydalanacağımızı düşünüyoruz. Galatasaray, hücum hattı oldukça iyi bir takım. Biz de bunun için sert ve baskılı bir futbol oynamaya çalışacağız. Özellikle maçın başında bu baskıyı kurarak, rakibin zaaflarından faydalanmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

KADRO BELLİ DEĞİL

Yarınki maça ilk 11’de başlayacak oyunculara henüz karar vermediğini aktaran Simeone, şöyle devam etti:

“Cumartesi günü bir lig maçı oynadık. İnandığımız şeyleri yapacak kadroyu oluşturmak için adım adım bakıyoruz. Kafamdaki kadroyu henüz oyunculara da bildirmedim. Filipe Luis çok büyük çaba harcayarak Barcelona maçına çıktı ve gayet iyi oynadı. Cumartesi gününden salı gününe ikinci maçı oynatmak için zorlamak istemedim. Yerine kimin oynayacağına antrenmandan sonra karar vereceğiz.”

Diego Simeone, ileride bir Türk takımını çalıştırmayı düşünüp düşünmeyeceğiyle ilgili soru üzerine, “Futbol gayet açık. Her şey olabilir. Bizi burada çok iyi ağırladılar. Özellikle Arda’yı ve yakınlarını tanıdıktan sonra Türk futbol camiasına saygım arttı” şeklinde konuştu.